podsumowanie – III Zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Osiecznica

PIERWSZE STARTY W NOWYM ROKU

29 i 30 stycznia 2016 roku w Osiecznicy odbyły się III zawody Pływackie o Puchar Wójta Gminy Osiecznica. W zawodach uczestniczyło 225 zawodników z 21 klubów głównie z okręgu dolnośląskiego. Dla zawodników KS Rekin Świebodzice był to pierwszy start w Nowym Roku. Nasz klub reprezentowało zaledwie 9 zawodników: rocznik 2005 – Antoni Tokarski, rocznik 2004 – Julia Chryplewicz, rocznik 2003 – Aleksandra Obajtek i Filip Woliński oraz rocznik 2002 – Alicja Maziar, Marta Proce, Hanna Zawadzka, Miłosz Knihnicki oraz Stanisław Tokarski.  Zawodnicy wystartowali z marszu, bez odpoczynku po intensywnych treningach przygotowywujących do startów w Poznaniu oraz w Mistrzostwach Polski 13 i 14 latków.

W ciągu dwóch dni zostało rozegranych 11 konkurencji,  w których nasi zawodnicy po zaciętej rywalizacji i doskonałych startach wywalczyli worek medali.

W pierwszej konkurencji w jakiej startowały Rekiny – 50 metrów stylem grzbietowym – zobyliśmy 3 medale : Hania Zawadzka – złoto, Julka Chryplewicz – srebro oraz Antoś Tokarski – brąz. Kolejna konkurencja – 100 m stylem dowolnym – i kolejne medale: Filip Woliński – złoto i Miłosz Knihnicki – srebro. Na kolejnym dystansie 50 metrowym w stylu motylkowym Rekiny zgarnęły dwa medale : Filip Woliński – złoto i Hania Zawadzka – srebro. W ostatniej konkurencji indywidualnej pierwszego dnia zawodów – 100 m stylem klasycznym – udało się wywalczyć komplet kolorowych krążków: Ola Obajtek – złoto, Miłosz Knihnicki – srebro i Stasiu Tokarski – brąz.

Na zakończenie pierwszego dnia rywalizacji wystartowały sztafety 4×50 m dowolnym w kategorii OPEN. Trener wystawił po jednym składzie dziewcząt i chłopców. Dziewczynki w składzie: Hania Zawadzka, Marta Proce, Ala Maziar i Ola Obajtek z bardzo pięknym czasem 1:59,46 zdobyły drugie miejsce ustępując miejsca tylko drużynie składającej się ze starszych dziewczynek.

Drugi dzień pływackich zmagań nasi zawodnicy, a właściwie już tylko zawodniczki rozpoczęły od 100 m stylem zmiennym zdobywając dwa najcenniejsze krążki – złote – Julka Chryplewicz i Ola Obajtek. Na dystansie 50 m stylem dowolnym Miłosz Knihnicki zdobył srebro, a Hania Zawadzka brąz. Kolejny start 100 m stylem grzbietowym zaowocował dwoma medalami brązowymi: Julka Chryplewicz i Ala Maziar. Ostatnią konkurencją indywidualną w której mogliśmy dopingować Rekinom było 50 metrów stylem klasycznym. Ola Obajtek zdobyła złoto, a Hania Zawadzka srebro.

Zawody zakończono rywalizacją sztafet 4×50 zmiennym w kat. OPEN. Dziewczęta w składzie: Julka Chryplewicz, Hania Zawadzka, Ola Obajtek i Ala Maziar z czasem 2:14,24 ponownie wywalczyły srebro.

KS Rekin Świebodzice na zawodach w Osiecznicy zdobył w sumie 20 medali ( 7 złotych, 8 srebrnych i 5 brązowych ). W generalnej klasyfikacji w kategorii 12 latków Julka Chryplewicz zajęła drugie miejsce, w kat. 13 latków Ola Obajtek i Filip Woliński zajęli pierwsze miejsce, w kat. 14-15 latków Hania Zawadzka i Miłosz Knihnicki zajęli drugie miejsce.

Trenerzy mogą być bardzo dumni ze swych podopiecznych. Wszystkie Rekinki rewelacyjnie poprawiały czasy ustanawiając swoje nowe życiówki.  Forma jaką zaprezentowali nasi pływacy pozwala z wielkim optymizmem patrzeć na ich starty w Mistrzostwach. Wielkie brawa zarówno dla zawodników jak i trenerów. Widać, że ciężka praca owocuje doskonałą formą.

Szczególne podziękowania należą się również rodzicom naszych zawodników, obecnym na zawodach.