podsumowanie – Otwarte Letnie Mistrzostwa DOZP 2017

Mistrzostwa DOZP

W dniach 2-3 czerwca 2017 roku we Wrocławiu odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Dozp na basenie 50 metrowym. W zawodach wzięli udział najlepsi pływacy dolnośląscy. Na słupkach startowych pojawiły się takie gwiazdy polskiego pływania jak: Alicja Tchórz, Dominika Sztandera, Klaudia Naziębło czy Paweł Juraszek. Nowy obiekt pływacki we Wrocławiu gościł 269 zawodników z 38 klubów głównie z Dolnego Śląska. KS Rekin Świebodzice reprezentowała 13 osobowa grupa w składzie: rocznik 2003 – Aleksandra Obajtek, Paweł Hyckowski i Maciej Jachym, rocznik 2002 – Zuzanna Grylewicz, Alicja Maziar, Marta Proce, Hanna Zawadzka, Andrzej Damsz i Stanisław Tokarski, rocznik 2000 – Martyna Borczyk, Kornelia Strzępek, Amadeusz Kołaczek i Sebastian Słomiński.

Dla naszych zawodników Mistrzostwa Dozp były bardzo ważnym sprawdzianem formy przed zbliżającymi się rocznikowymi Mistrzostwami Polski.

Dwudniowe zawody pokazały trenerom, nad czym jeszcze trzeba popracować z naszymi zawodnikami, aby cel główny MP został zrealizowany w 100 %. Niemal wszyscy zawodnicy KS Rekin ustanowili swoje nowe rekordy życiowe.

Pierwszego dnia pływacy rozpoczęli zmagania od 1500 i 800 m stylem dowolnym – Alicja Maziar na dystansie 800 m wywalczyła srebrny medal. Kolejny długi dystans 400 m stylem zmiennym i kolejny medal dla klubu – Marta Proce zdobyła w tej konkurencji brązowy medal. Po tym ciężkim dystansie przyszła kolej na 100 metrów w stylu motylkowym. Tutaj złotym medalem może pochwalić się Hanna Zawadzka, natomiast Martyna Borczyk znalazła się na najniższym podium zgarniając brązowy krążek. Ponownie dłuższy dystans – 200 m stylem grzbietowym – i srebro Kornelii Strzępek. Kolejny sprinterski dystans 50 m w wykonaniu kraulistów – Hanna Zawadzka zdobyła III miejsce – dorzucając do worka następny medal. Po kraulistach na słupkach startowych stanęli żabkarze na dystansie 200 m. Nasza żabka Aleksandra Obajtek zdobyła srebrny medal. Ostatnią konkurencją indywidualną było 200 metrów stylem dowolnym, gdzie po raz trzeci w tym dniu medal w kolorze srebrnym zdobyła Hanna Zawadzka.

Kolejny dzień sportowych zmagań rozpoczęto 50 m stylem grzbietowym. Nasi zawodnicy zdobyli dwa brązowe medale – Paweł Hyckowski i Martyna Borczyk. W konkurencji 100 m stylem dowolnym o brązowy krążek skutecznie powalczyła Hanna Zawadzka. Na tym samym dystansie tylko w stylu klasycznym swój kolejny medal – brąz – zdobyła Aleksandra Obajtek. Po bardzo krótkiej przerwie Hanna Zawadzka popłynęła po kolejny swój brązowy medal w konkurencji 400 m dowolnym. Następny bardzo ciężki dystans – 200 m stylem motylkowym przyniósł nam złoto w wykonaniu Zuzanny Grylewicz. Drugi dzień rywalizacji owocował w medale zdobyte przez naszych zawodników w każdej konkurencji. Kornelia Strzępek w konkurencji 100 m stylem grzbietowym wypływała brąz. Na ostatnim dłuższym dystansie w stylu zmiennym Rekiny wywalczyły dwa medale w kolorze srebrnymAleksandra Obajtek i Sebastian Słomiński. Ostatnią konkurencją indywidualną w której nasi zawodnicy zdobyli medal było 50 m stylem motylkowym – Hanna Zawadzka nasza multimedalistka zdobyła złoty krążek.

Zawody zakończono rywalizacją sztafet w konkurencji 4×100 dowolnym. Dziewczęta w składzie: Hanna Zawadzka, Aleksandra Obajtek , Kornelia Strzępek i Alicja Maziar stanęły na najwyższym podium zdobywając złoto.

Wielkie gratulacje dla zawodników jak i trenerów. KS Rekin Świebodzice na tegorocznych Mistrzostwach Dolnego Śląska zdobył w sumie 19 medali – 4 złote, 7 srebrnych i 8 brązowych. Mamy nadzieję, że choć w części powtórzy się to na Mistrzostwach Polski. Życzymy tego naszym zawodnikom i trzymamy za nich kciuki.