15.10.2016, Ogólnopolskie Zawody Pływackie TORPEDA CUP w Oleśnicy

Sprawdzamy formę

W sobotę 15.10.2015 roku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie TORPEDA CUP w Oleśnicy. Wśród 27 klubów reprezentowanych przez 315 zawodników, nie zabrakło również przedstawicieli KS Rekin Świebodzice. Nasz Klub reprezentowało 14 zawodników : rocznik 2006 – Kamila Świdnicka, Jakub Gadacz, Filip Glejzer i Radosław Juś rocznik 2005 – Mateusz Karniszewski i Antoni Tokarski; rocznik 2004 – Julia Chryplewicz; rocznik 2003 – Maciej Jachym; rocznik 2002 – Marcelina Glejzer, Zuzanna Grylewicz, Alicja Maziar, Marta Proce, Andrzej Damsz i Stanisław Tokarski.

Podczas zawodów mających typowo sprinterski charakter podziwialiśmy zmagania zawodników na dystansach 50 i 100 metrowych. Jedynym dłuższym dystansem było 200 m stylem zmiennym.

Zawody rozpoczęły się dystansem 50 m w stylu dowolnym. Nasi zawodnicy mimo intensywnych treningów w większości popoprawiali swoje czasy lub utrzymali osiągnięte niedawno życiówki. Nasz dorobek medalowy w tej konkurencji to złoto Filipa Glejzera. W kolejnej konkurencji na starcie pokazali się żabkarze na dystansie 100 m. Choć mieliśmy ich niewielu, to jednak pokazali „siłę Rekina” Medale zdobyli: złoto – Andrzej Damsz, srebro – Maciej Jachym, brąz – Kamila Świdnicka i Marcelina Glejzer.

Niewielkie opóźnienie w startach do poszczególnych konkurencji nie przeszkadzało naszym zawodnikom, którym cały czas dopisywały humory i którzy z dumą prezentowali swoje umiejętności pływackie. Po żabkach wystartowali grzbieciści zaczynając od dystansu 50 metrowego. Medale srebrne wywalczyli: Julia Chryplewicz i Stanisław Tokarski, a brąz Filip Glejzer.

100 metrów stylem motylkowym popłynęła tylko jedna nasza zawodniczka. W tym pięknym pod względem widowiskowym oraz trudnym pod względem wysiłkowym stylu zdobyliśmy brąz – Zuzanna Grylewicz. Starty indywidualne w pierwszym bloku zakończono konkurencją 200 metrów stylem zmiennym. Startowało tutaj czterech naszych reprezentantów, brązowe medale wywalczyli Marcelina Glejzer i Maciej Jachym.

Przed przerwą obiadową odbyły się, chyba najbardziej lubiane przez zawodników i kibiców starty sztafet. Na dzisiejszych zawodach rozgrywano sztafety mieszane 4 x 50 m stylem dowolnym. Nasz trener wystawił dwie drużyny, które mimo zaciętej walki nie zdołały wskoczyć na podium

Po przerwie na słupkach startowych pojawili się zawodnicy rywalizujacy w konkurencji 100 m stylem dowolnym. Medal koloru złotego w tej konkurencji wywalczył Filip Glejzer, a srebro Kamila Świdnicka. Tak jak w pierwszym bloku po kraulistach przyszedł czas na „żabki”. Po startach na dystansie 50 m stylem klasycznym w naszym worku z medalami zanalazły się kolejne: srebro – Marcelina Glejzer i Andrzej Damsz oraz brąz – Zuzanna Grylewicz.

Grzbieciści w II bloku popłynęli dystans 100 metrowy. Srebro dla klubu wywalczyli: Julia Chryplewicz i Stanisław Tokarski, a brązowy krążek Kamila Świdnicka.

Ostatnią konkurencją w której wzięli udział nasi zawodnicy było 50 m stylem motylkowym. Na podium stanęli: złoto – Zuzanna Grylewicz i brąz – Jakub Gadacz.

KS Rekin Świebodzice podczas zawodów TORPEDA CUP w Oleśnicy zdobył 20 medali: 4 złote, 9 srebrnych i 7 brązowych. W rankingu na najlepszego zawodnika w danym roczniku Filip Glejzer zajął I miejsce, a Kamila Świdnicka II miejsce. Pomimo ciężkiego dnia, kolejne zawody zaliczamy do bardzo udanych. Gratulujemy sukcesów naszym zawodnikom i ich trenerom. Zaliczyliśmy wiele nowych życiówek. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na kolejne zawody, szlifując formę na codziennych treningach. Dziękujemy rodzicom za doping i sponsorom za wsparcie dla zawodników w ich dążeniu do wytyczonych celów.