PARTNERZY KLUBU

Szanowni Państwo,

 • Jedna z najbardziej  popularnych dyscyplin sportowych
 • Zainteresowanie wszystkich mediów: telewizji, radia, prasy i portali internetowych
 • Niezapomniane przeżycia i ekscytujące widowiska

 

Tylko w ten sposób, w trzech zdaniach możemy powiedzieć o

Z A W O D A C H    P Ł Y W A CK I C H

Szanowni Państwo,

Trwa sportowy sezon 2018, w ramach którego rozgrywane są liczne zawody pływackie, począwszy od zawodów okręgowych, skończywszy na zawodach rangi mistrzostw Polski. Przed nami wciąż mnóstwo emocji i wrażeń.

Z pełną odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że zawody pływackie są sportem, który aktualnie w naszym kraju gromadzi największą liczbę kibiców oglądających zawody za pośrednictwem mediów jak i na żywo. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na wyjątkowo dynamiczny rozwój tej dyscypliny w Polsce.

Dlatego też zwracamy się do Państwa z propozycją aktywnego uczestnictwa w promowaniu klubu pływackiego, bowiem środki przeznaczone na ten cel niewątpliwie zagwarantują Państwu skuteczne dotarcie do tych wszystkich, którzy interesują się sportem. Promocja poprzez „sponsoring” pływacki to nie tylko zaprezentowanie firmy lub produktu na strojach zawodników, które są pokazywane w relacjach telewizyjnych, reportażach i artykułach prasowych, ale także możliwość organizowania interesujących imprez towarzyszących, spotkań, promocji, prezentacji, konferencji prasowych itp. To bezpośredni kontakt z odbiorcą – kibicami i dziennikarzami, którzy emocje skierowane na sport i zawodników przeniosą również na tych, którzy te działania wspierają.

W załączonej prezentacji znajdą Państwo informacje na temat zawodów pływackich, oraz korzyści, jakie mogą Państwo odnieść dołączając do naszego Klubu Sportowego.

Zawody pływackie są obecnie jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Polsce, a jeśli chodzi o sporty indywidualne, są zdecydowanym liderem.

Popularność tej szczególnej dyscypliny sportu zwiększają liczne relacje telewizyjne, radiowe i artykuły prasowe. Dzięki sukcesom polskich zawodników na arenach międzynarodowych w wielu młodych ludziach narodziła się pasja kibica, bądź zawodnika.

 

PROMOCJA I REKLAMA

Sport, to dynamizm. Dlatego właśnie jest jednym z najlepszych nośników reklamy. Sport kojarzony jest z walką, sprawdzeniem swojej wartości, sukcesem, czyli z tym wszystkim, co jest istotne w skutecznej reklamie.

Nasz klub sportowy „Rekin” kreuje ludzi dynamicznych, godzących codzienne obowiązki z niecodzienną pasją. Powstał on w 2006 roku przy Publicznym Zespole Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych z oddziałami integracyjnymi im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach. W  swojej  niespełna 12 letniej historii Klub Sportowy „Rekin” wyszkolił kilkaset  medalistów zawodów rangi powiatowej, okręgowej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.

Uczestniczący w rywalizacji zawodnik, który skupia na sobie uwagę kibiców, jest ruchomym, dynamicznym słupem ogłoszeniowym. Udział w zawodach będzie więc dla Państwa firmy „reklamą” na ogromną skalę, a  nasze sukcesy staną się sukcesem Waszej firmy.

DAROWIZNY

Zawody pływackie  to wbrew pozorom bardzo kosztowny sport. Dlatego jego finansowanie dobitnie świadczy o znakomitej kondycji finansowej sponsora i jego wysokiej pozycji na rynku.

W zamian za zaangażowanie finansowe w rozwój naszego klubu sportowego gwarantujemy:

1. umieszczenie logo na określonej powierzchni reklamowej na:

 • koszulkach
 • czepkach
 • slipach
 • strojach pływackich
 • ręcznikach
 • dresach
 • torbach sportowych
 • plecakach

2. umieszczenie logo na stronie internetowej Klubu

3. wykonanie  banera  reklamowego  sponsora  wg.  jego projektu, oraz wystawianie go na  wszystkich zawodach pływackich organizowanych przez KS „Rekin”  oraz tych, w których będą uczestniczyli zawodnicy Klubu.

4. identyfikacja zawodników ze partnerem we wszystkich kontaktach z mediami (prasa, radio, telewizja, serwisy internetowe),

5. zapewnienie obszernej kampanii public relation (liczne wywiady i artykuły, udział w najważniejszych imprezach pływackich, targach, promocjach, rozprowadzanie broszur, gadżetów reklamowych, naklejek firm sponsorów itp.)

 

KOSZTY szkolenia i organizacji zawodów sportowych

 

Średni  koszt    sprzętu  pływackiego  to  około 600,00 PLN  rocznie  na  zawodnika.

Zorganizowanie  zawodów dla  200  pływaków   to koszt  8000,00 – 35000,00 PLN (w  zależności  od  rangi   zawodów).

Wszystkie wydatki poniesione na wsparcie klubu sportowego mogą być precyzyjnie obliczone dopiero po ustaleniu szczegółowych celów. Może być nim np. firmowanie swoją nazwą całego cyklu zawodów pływackich, bądź też zawodników KS „Rekin”. Działanie takie miałoby duży wydźwięk medialny, zwłaszcza w przypadku rozgrywek rangi ogólnokrajowej. Celem może być także jednorazowy patronat nad organizowanymi zawodami, lub objęcie opieką czołowych zawodników naszego klubu. W każdym przypadku wspieranie naszego klubu oraz budowa grupy partnerskiej, wymaga pasji, wytrwałości, nierzadko poświęceń, a przede wszystkim dużo pracy. Takie przedsięwzięcie musi przynieść wymierne korzyści!