Rekordy życiowe i medale. Podsumowanie pracowitego weekendu 8-10.03.2013R

DO POSŁUCHANIA 🙂

W dniach 8-10 marca 2013r zawodnicy KS Rekin walczyli na wielu frontach. W Krakowie rywalizowali zawodnicy 17-18 lat w Mistrzostwach Polski. W piątek 8 marca w Lubinie na stopnie startowe stawali zawodnicy rocznika 2001 podczas II edycji Dolnośląskiej Ligi Pływackiej. W sobotę 9 marca w DLP punkty zdobywali zawodnicy z rocznika 2000. Natomiast najmłodsi zawodnicy naszego Klubu pracowali nad wytrzymałością w Jakuszycach doskonaląc umiejętności z narciarstwa biegowego.

 

W Krakowie emocji dostarczały starty naszych najstarszych zawodników z rocznika 95 (Kamil Ferens, Artur Stankiewicz, Krystian Warzecha, Agnieszka Gajdowska). Najlepsza formę zaprezentowała Agnieszka która wszystkie starty zakończyła nowym rekordem życiowym i rekordem Klubu. W konkurencjach 50 i 100m stylem dowolnym otarła się o start w finałowych seriach. Na dystansie 50m stylem dowolnym ustanowiła wspaniały rezultat 27,68 natomiast na dwukrotnie dłuższym dystansie 100m wykręciła czas 1:00,09 !! Do złamania granicy 1 minuty zabrakło niespełna 0,09s !!

Rewelacyjnie spisał się  również Krystian Warzecha który zdecydowanie poprawił  swoje dotychczasowe osiągnięcia. Startował w konkurencjach 200, 400m stylem dowolnym oraz 50 i 100m stylem klasycznym. Na każdym z tych dystansów ustanowił rekord Klubu. Najbardziej wartościowy wynik Krystian ustanowił na dystansach 200 i 400m stylem dowolnym. Na 200m wykręciła wynik 2:05,45, a na dwukrotnie dłuższym dystansie ustanowił nowy rekord życiowy 4:28,09.

Dobre wyniki ustanowił także Artur Stankiewicz, który poprawił rekord życiowy na dystansie 50m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym. Na 100m stylem zmiennym uzyskał rezultat 1:06,01 (rekord klubu). Gratulujemy.

W piątek 8 marca w Lubinie do rywalizacji w II edycji Dolnośląskiej Ligi Pływackiej przystąpili zawodnicy rocznika 2001. Najlepiej pływał Artur Greber, który na dystansie 100m stylem klasycznym zajął 2 miejsce z nowym rekordem życiowym 1:30,31. Doskonale wystartowali także Jakub Suława, Kacper Chryplewicz i Igor Rytter  Jakub  ustanowił rekord życiowy na dystansie 50m stylem grzbietowym 39,81. Natomiast Kacper wykręcił rekord życiowy na dystansie 100m stylem klasycznym 1:37,32. Do rywalizacji powróciła Wiktoria Zięta, która po długiej przerwie w treningach powraca do formy. Wiktoria zbliżyła się do swoich wcześniejszych rekordów życiowych. Dalsza systematyczna praca na treningach z pewnością niebawem przyniesie zadowalające rezultaty. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

W sobotę 9 marca we Wrocławiu w II edycji Dolnośląskiej Ligi Pływackiej startowali szóstoklasiści. Nasz Klub reprezentowali: Sebastian Słomiński, Jakub Bielski, Amadeusz Kołaczek, Martyna Borczyk, Vanessa Popiel, Kornelia Strzępek. Wszyscy zawodnicy mogą pochwalić się nowym rekordem życiowym.   Jakub rewelacyjnie popłyną zarówno na dystansie 200m stylem dowolnym jak i na dystansie 50m stylem motylkowym w sztafecie.

Na 200m wykręcił wynik 2:21,22. Natomiast  w sztafecie na dystansie 50m stylem motylkowym ustanowił na jednej ze zmian wynik poniżej 34 sekund.

Sebastian Słomiński poprawił wynik na dystansie 50m stylem motylkowym (34,19) oraz wyrównał rekord na 200m stylem dowolnym (2:25,81). Rekordy życiowe ustanowił także Amadeusz Kołaczek, który na dystansie 50 m stylem motylkowym ustanowił dobry wynik 37,57. W konkurencji 200m stylem dowolnym poprawił dotychczasowy rezultat o blisko 10 sekund. Nowy rekord Amadeusza na 200m st. dw to 2:47,84. Bardzo dobra formę zaprezentowały dziewczęta. Vanessa Popiel zdecydowanie poprawiła wynik na 200m stylem dowolnym (2:29,01, 5 miejsce) oraz wynik na 50 m stylem motylkowym (34,95, 6 miejsce).

Rewelacyjne wyniki uzyskała Martyna Borczyk. Na dystansie 50m stylem motylkowym ustanowiła rekordowy rezultat 36,61 co dało 11 miejsce na 53 startujące zawodniczki. W drugiej konkurencji na dystansie 200 m stylem dowolnym również poprawiła wynik o kilka sekund. Nowy rekord Martyny na tym dystansie to 2:45,44. Kornelia Strzępek wyrównała dotychczasowe rezultaty. Na 200 m stylem dowolnym wykręciła wynik 2:48,34. Serdecznie gratulujemy.

 

Najmłodsza grupa treningowa 2002 r i młodsi szlifowali formę w Jakuszycach na nartach biegowych. Z trenerami Mariuszem i Rafałem pokonali dystans 10 km w bardzo dobrym czasie. Zapraszamy do galerii zdjęć z treningu w Jakuszycach.

 

Kolejny weekend (16-17 marca) to rywalizacja w II Międzynarodowym Mitingu Pływackim w Oleśnicy. W zawodach wystartuje reprezentacja Klubu z roczników 1997 i młodsi. Życzymy samych sukcesów. 

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.