PODSUMOWANIE STARTÓW W MINIONY WEEKEND

W dniach 26,27,28 kwietnia 2013 r zawodnicy KS Rekin startowali w licznych zawodach odnosząc znaczące sukcesy.

 • 27-28.04.2013 r – w Bielawie startowali  zawodnicy kategorii MASTERS. Były to kolejne Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska.

Reprezentacja: Aleksandra Kruczek, Sylwia Glejzer, Jarosław Kosiński, Tomasz Karch, Alfred Giezek, Przemysław Piwowarczyk, Krzysztof Winiarczyk, Krzysztof Słomiński, Jacek Rapczyński, Kuba Chadryś.

Zawodnicy spisali się doskonale zdobywając łącznie 30 medali!! Ponadto ustanowiono kilka rekordów Klubu w kategoriach masters. Na szczególne wyróżnienie zasługują starty debiutujących na arenie masters zawodniczek KS Rekin Sylwi Glejzer i Aleksandry Kruczek. Obie zawodniczki zajęły miejsca medalowe. Gratulujemy.

 • 26.04.2013 r III edycja Dolnośląskiej Ligi Pływackiej klas VI – Lubin

Reprezentacja: Vanessa Popiel, Sebastian Słomiński, Jakub Bielski, Amadeusz Kołaczek, Martyna Borczyk, Jakub Szydełko, Kornelia Strzępek.

Kolejna edycja DLP klas VI odbyła się 26 kwietnia w Lubinie. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 50 m stylem grzbietowym i 200 m stylem klasycznym. Zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Zarówno w konkurencji 50 m stylem grzbietowym jak i 200 m stylem klasycznym padło kilka życiówek. Doskonałe wyniki uzyskała Vanessa Popiel która na dystansie 50 m stylem grzbietowym ustanowiła nowy rekord życiowy. Bardzo dobry rezultat uplasował Vanesse na 5 miejscu w tej konkurencji. Doskonale spisał się Sebastian Słomiński na dystansie 200 m stylem klasycznym. Nowy rekord życiowy uplasował Sebastiana na 9 lokacie. Pozostali zawodnicy również zasługują na szczególne wyróżnienie. Wielokrotnie uzyskane wyniki to nowe rekordy życiowe. Ze względu na kontuzję w zawodach nie wystartował Jakub Bielski, który w stylu grzbietowym zapewne zająłby medalowa lokatę. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy.

 

 

 • 27.04.2013 r III edycja Dolnośląskiej Ligi Pływackiej klas V – Wrocław

Reprezentacja: Artur Greber, Jakub Suława, Kacper Chryplewicz, Igor Rytter, Wiktoria Zięta

Zawody odbyły się we Wrocławiu. Zawodnicy rywalizowali w konkurencji 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym. Zawodnicy spisali się bardzo dobrze. W szczególności za bardzo udane można uznać starty w stylu klasycznym. Wszyscy zawodnicy ustanowili nowy rekord życiowy. Najlepszy w tej konkurencji okazał się Artur Greber który zajął 1 miejsce. Poniżej oczekiwań wypadły starty na dystansie 100 m stylem dowolnym. W tej konkurencji nie udało się  zawodnikom ustanowić rekordów życiowych. Wyniki oscylowały w granicach dotychczasowych rekordów. To za sprawa realizacji cięższego treningu przygotowawczego do startu w zawodach centralnych. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 27.04.2013 r Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry

Reprezentacja: Filip Woliński, Alicja Maziar,  Hanna Zawadzka

Zawody odbyły się w  sobotę 27 kwietnia. W zawodach wystartowało 322 zawodników. Nasz klub reprezentowało 3 zawodników. Zawodnicy pojechali na zawody tzw. „ z marszu” bezpośrednio po ciężkim treningu. Start w zawodach to element przygotowań do startu w Drużynowym Wieloboju Dzieci 10-11 lat które odbędą się w dniach 31.05-01.06 2013 r w Nowej Rudzie. Nie oczekiwaliśmy rekordów życiowych. Duże zmęczenie odbiło się na wynikach, które oscylowały w  granicach dotychczasowych rekordów życiowych. Pomimo braku pełnej gotowości startowej zawodnicy stawali na podium.

Filip Woliński

 • 50 m stylem klasycznym – 2 miejsce
 • 50 m stylem motylkowym – 1 miejsce
 • 50 m stylem dowolnym – 1 miejsce

W klasyfikacji wielobojowej 1 miejsce.

Hanna Zawadzka

 • 50 m stylem motylkowym – 3 miejsce
 • 50 m stylem grzbietowym – 2 miejsce
 • 50 m stylem dowolnym – 1 miejsce

W klasyfikacji wielobojowej 1 miejsce.

 

Alicja Maziar

 • 50 m stylem motylkowym – 10 miejsce
 • 50 m stylem klasycznym – 9 miejsce
 • 50 m stylem grzbietowym – 7 miejsce

Gratulujemy!

 • 27.04.2013 r Otwarte Mistrzostwa Gryfina

W Gryfinie startowała Zuzia Grylewicz , która jako jedyna reprezentowała nasz klub w tych zawodach. Zuzanna spisała się  doskonale zdobywając 4 medale!

 • 50 m stylem motylkowym – 3 miejsce
 • 100 m stylem grzbietowym – 3 miejsce
 • 100 m stylem klasycznym – 2 miejsce
 • 200 m stylem zmiennym – 2 miejsce

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.