WYDARZENIA – M-C WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK 2013r

Czas na podsumowanie pierwszych 2 miesięcy pracy.  Od początku sezonu udało się zrealizować wszystkie zaplanowane treningi. Zawodnicy wykazali się pracowitością i systematycznością. 
 
Wystartowaliśmy w zawodach w Zielonej Górze, Kaliszu, Katowicach, Wałbrzychu i Legnicy. W sumie zawodnicy stawali na podium 143 razy w konkurencjach indywidualnych. Nie zabrakło także miejsc medalowych w wyścigach sztafetowych oraz w klasyfikacji wielobojowej i drużynowej. Najbardziej cieszą uzyskiwane wyniki, które po 8 tygodniach pracy treningowej powróciły do wysokiego poziomu. Niejednokrotnie zawodnicy ustanawiali nowe rekordy życiowe. Bardziej wnikliwi odnotowali także kilka nowych rekordów klubu.
Pierwsze miesiące pracy treningowej to ogólne przygotowanie tzw. rozpływanie i budowa obciążeń w głównych zadaniach treningowych, praca nad techniką itp.. Miesiąc listopad to głównie praca treningowa. Starty w zawodach schodzą na drugi plan. Weźmiemy udział w kilku imprezach kontrolnych tj.
  • 11.11.2013 r – Bolesławiecki Maraton Pływacki (mastersi)
  • 16.11.2013 r – Dolnośląska Liga Pływacka klas VI,
  • 16.11.2013 r –  Ogólnopolski Miting Pływacki o Puchar Wójta Gminy Rudna (1995 i młodsi)
  • 20,21,11.2013 r – Ogólnopolski Sprawdzian Wytrzymałości i Wszechstronności
  • 26.11.2013 r – Dolnośląska Liga Pływacka klas V
  • 29.11.2013 r – Andrzejkowe Zawody Pływackie (2004 i młodsi).
W listopadzie odbędą się treningi specjalistyczne w centrum sportowym TOYOTA MANUFAKTURING POLAND. 
  • 9.11.2013 r godz. 9.00-11.00 (trening na sali gimnastycznej, łaźnia, sauna)
  • 23.11.2013 r godz. 9.00-11.00 (trening na sali gimnastycznej, łaźnia, sauna)
Praca u podstaw tj. szkolenie młodych adeptów w grupach naborowych i nauki pływania także realizowane jest pełna parą. Grupy są bardzo liczne, nabór całkowicie zakończony. Instruktorzy dwoją się i troją ucząc pierwszych elementów techniki pływania przyszłych reprezentantów klubu. W tej bardo odpowiedzialnej i trudnej roli realizują swoje założenia instruktorzy Rafał Kwiatkowski i Grzegorz Schabowski. Z tego co udało nam się  zaobserwować to w grupach najmłodszych podopiecznych są „perełki”, które będziemy szlifować przez wiele lat na wybitnych sportowców 🙂 . 
 
Pierwsze miesiące pracy Klubu to także spotkania Zarządu. Odbyły się już 2 Zebrania Zarządu podczas których podejmowane były głównie decyzje dotyczące organizacji pracy Klubu. Odbyło się także Walne Zebranie członków Klubu, którego głównym celem było zatwierdzenie sprawozdań. 
 
Informacje organizacyjne dla rodziców i zawodników:
W listopadzie dopełniamy formalności dotyczących wyjazdu na obóz pływacki do Wałcza. Bardzo prosimy o pierwsze wpłaty zgodnie z  podanym harmonogramem. 
Ponadto zainteresowane osoby wyjazdem które jeszcze nie zapisały się na obóz bardzo prosimy o kontakt z trenerem. Prosimy także o sprawdzenie ważności kart zdrowia (badań okresowych). Informujemy także, że 14 listopada godz. 18.00 odbędzie się zabranie w sprawie organizacji Mikołajkowych Zawodów Pływackich, Otyliady oraz Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Sprincie. 
 
 Na zakończenie pierwszej wzmianki kilka zdań o współpracy na linii trener-rodzic-zawodnik. Trenerzy są bardzo zadowoleni z współpracy z rodzicami. W naszym Klubie rodzic pomaga i wspiera zarówno zawodnika jak i trenera. Jest to bardzo ważny aspekt, który bardzo cenimy. Przykładem są chociażby wspólnie realizowane zadania około klubowe tj. pozyskiwanie sponsorów na nowy sprzęt treningowy, organizacja treningów na sali gimnastycznej Toyota Manufakturing Poland, wspólna inicjatywa o charakterze charytatywnym podczas zawodów w Katowicach, pomysł na maskotkę i flagę klubu. Jednym słowem SUPER ROBOTA!! Bardzo dziękujemy. 

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.