I edycja Dolnośląskiej Ligi Pływackiej klas V – podsumowanie

W nawale pracy trenerskiej z tygodniowym opóźnieniem  zamieszczamy podsumowanie bardzo udanego  występu w I edycji Dolnośląskiej Ligi Pływackiej klas V. Pierwsza edycja odbyła się 26 listopada na pływalni SP 46 we Wrocławiu. Zawodnicy ścigali się na dystansie 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym. Nie zabrakło także rywalizacji sztafet 4 x 50 m stylem dowolnym.

10. Oliwia Lewicka

Po chorobie do szybkiego pływania powraca Hania, która dwukrotnie uplasowała się na 1 miejscu. Na dystansie 100 m stylem grzbietowym Hanna ustanowiła nowy rekord życiowy.

Na podium na 1 miejscu stanął również Michał Matusewicz w konkurencji 100 m stylem grzbietowym.

Do rywalizacji o miejsca medalowe włączyły się także nasze zespoły sztafetowe. Bardzo dzielnie, do ostatnich metrów o najwyższe miejsce walczyła drużyna dziewcząt w składzie Hania, Marta, Zuzia i Karolina. Dziewczęta zajęły 2 miejsce. Doskonale spisała się także drużyna chłopców w składzie Michał, Miłosz, Mikołaj, Stasiu. Chłopcy zajęli 4 miejsce.

Pozostali zawodnicy również spisali się doskonale. Zawodnicy i zawodniczki wielokrotnie ustanawiali nowe rekordy życiowe.  Widoczna jest poprawa techniki stylu motylkowego co bardzo cieszy. Kolejne zawody Dolnośląskiej Ligi Pływackiej odbędą się w 2014 r. Zawodnicy popłyną m.in. stylem klasycznym. Czekamy z niecierpliwością na kolejne starty naszych podopiecznych.