17-19.04.2015 R , Puchar Rycerza Kmity – Zabierzów

Puchar Rycerza Kmity – Zabierzów

W dniach 17-19 kwietnia w Zabierzowie odbyły się X Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Puchar Rycerza Kmity”. Na X jubileuszowych zawodach stawiło się 50 klubów z całej Polski, które reprezentowało blisko 450 zawodników. KS Rekin Świebodzice reprezentowały 4 zawodniczki z rocznika 2002: Zuzanna Grylewicz, Alicja Maziar, Marta Proce i Hanna Zawadzka.

Pierwszy dzień zmagań pływackich był zdominowany przez długie dystanse w stylu dowolnym i zmiennym. Na „pierwszy ogień” na dystansie 400 metrów stylem dowolnym popłynęła Alicja Maziar uzyskując wynik 5:41,34.  Kolejny długi i ciężki dystans- 400 metrów stylem zmiennym ( porównywany wysiłkiem do 1500 metrów stylem dowolnym). Tutaj pokazały swe pływackie umiejętności: Marta Proce, Zuzanna Grylewicz i Hanna Zawadzka. O ile Zuzia już pływała ten dystans ( ustanawiając nawet rekord okręgu 12-latków na basenie 50m), to Marta i Hania zmierzyły się z nim po raz pierwszy. Najlepiej popłynęła Hania Zawadzka, zajmując w swej kategorii IV miejsce.

Drugi dzień zawodów o Puchar Rycerza Kmity rozpoczęły eliminacje do biegów memoriałowych na dystansach 100m (13 lat i młodsi) i 200m ( 14 lat i starsi) stylem motylkowym. Nasze zawodniczki w składzie: Marta Proce, Zuzanna Grylewicz i Hanna Zawadzka wystartowały w tzw. małym memoriale (100m mt). Marta bardzo ładnie poprawiła swój czas ustanawiając nową życiówkę, natomiast Hania zakwalifikowała się do finałów, które odbędą się w niedzielę.

I blok sobotnich startów to głównie sprinty. Po biegach memoriałowych wystartowali zawodnicy pływający na dystansie 50 m stylem dowolnym. Reprezentowały nas dwie pływaczki. Alicja Maziar i Hanna Zawadzka. Hania swoim startem ponownie wywalczyła udział w finałach, które odbędą się w drugim bloku sobotnich zmagań. Chwila oddechu i kolejny start – 100 m stylem zmiennym. Nasze zawodniczki : Zuzanna Grylewicz i Hanna Zawadzka mimo walki nie zdołały zakwalifikować się do finałów. Pierwszy z dłuższych dystansów w dniu dzisiejszym 200 m stylem grzbietowym pokazała Marta Proce, jednak i jej nie udało się nawiązać rywalizacji z dziewczynkami, które stanęły na podium. Kolejny sprint 50m klasykiem w wykonaniu Zuzanny Grylewicz – pomimo ustanowienia życiówki naszej zawodniczce nie udało się awansować do finału (chyba ciężkie przygotowania treningowe trochę przytłumiły nasze zawodniczki). I blok drugiego dnia zakończył dystans 200 metrów stylem  dowolnym, gdzie reprezentowała nas Alicja Maziar.

Po przerwie na obiad  w II bloku odbyły się biegi finałowe dzisiejszych konkurencji. W wykonaniu naszych zawodniczek odbył się jeden finał na 50 m stylem dowolnym. Finalistki do startu były wyprowadzane przez zaprzyjaźnionych z organizatorem zawodów rycerzy. Hania Zawadzka po zaciętej walce zakończyła rywalizację na III miejscu, zdobywając pierwszy medal dla klubu. Teraz już dziewczynki mogą odpocząć i przygotować się do ostatniego dnia zmagań.

Pierwszy start niedzielny to eliminacje na 50 m stylem motylkowym. Wystartowały Zuzanna Grylewicz i Hanna Zawadzka. Hania z czwartym czasem awansowała do finału. Będziemy za nią trzymać kciuki w finał, gdyż różnica w uzyskanym czasie między nią a trzecią zawodniczką jest bardzo niewielka. Kolejny sprint  i kolejny start naszej zawodniczki. Alicja Maziar podjęła się rywalizacji na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Ostatnie już starty eliminacyjne naszych zawodniczek na Pucharze Rycerza Kmity to występ na dystansie 100 m stylem dowolnym. Nasze „rekinki” w składzie: Zuzanna Grylewicz, Alicja Maziar i Hanna Zawadzka pomimo już silnego zmęczenia przystąpiły do rywalizacji. Hanna Zawadzka ustanowiła swoją życiówkę i z trzecim czasem zakwalifikowała się do kolejnego w dniu dzisiejszym finału.

Wielkie finały były rozgrywane w drugim bloku ostatniego dnia zmagań pływackich. Nasza zawodniczka Hanna Zawadzka wywalczyła w eliminacjach udział w trzech finałach niedzielnej rywalizacji. Hania znalazła się w finale Małego Memoriału ( przeznaczonego dla zawodników rocznika 2002 i młodsi) na dystansie 100 m stylem motylkowym. Nasza finalistka w biegu finałowym po zaciętej i pięknej walce zajęła I miejsce ustanawiając rekord Memoriału Rycerza Kmity i swoją życiówkę. Kolejne starty finałowe z udziałem Hani, również przyniosły mnóstwo radości i emocji pięknej rywalizacji i walki do samego końca. Hania w finałach na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym spisała się rewelacyjnie i ustanawiając kolejne w dniu dzisiejszym życiówki wywalczyła kolejne złoto w motylu i srebro w dowolnym.

Pomimo niewielkiej reprezentacji na tych wielkich zawodach nasz klub pokazał się z jak najlepszej strony. Nasze zawodniczki z dumą reprezentowały KS Rekin. Gratulujemy im bardzo udanych startów i prosimy o dalsze sukcesy.

 

Wyniki indywidualne:

Zuzanna Grylewicz

– 400 m zm – 6:14,80

– 100 m mt – 1:30,44

– 100 m zm – 1:24,93

– 50 m kl – 44,11

– 50 m mt – 39,69

– 100 m dw – 1:17,11

Alicja Maziar

– 400 m dw – 5:41,34

– 50 m dw – 34,59

– 200 m dw – 2:44,79

– 50 m gr – 39,76

– 100 m dw – 1:18,13

Marta Proce

– 400 m zm – 6:14,55

– 100 m mt – 1:29,98

– 200 m gr – 2:50,56

Hanna Zawadzka

– 400 m zm – 5:45,95

– 100 m mt – 1:10,26 – I miejsce

– 50 m dw – 30,05 – III miejsce

– 100 m zm – 1:16,89

– 50 m mt – 32,15 – I miejsce

– 100 m dw – 1:03,82 – II miejsce

ZABIERZÓW (2)

 

Katarzyna Grylewicz

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.