podsumowanie – 6.06, I Festiwal Polskiego Pływania – Debiuty 2015, Opole

Starty kontrolne

06 czerwca 2015 roku odbyły się zawody w Opolu – I Krajowy Festiwal Polskiego Pływania w Opolu – Debiuty 2015. KS Rekin Świebodzice był reprezentowany przez zawodników z roczników 2004 do 2000. Nasi pływacy: rocznik 2004 – Maria Kutyło i Gracjan Giezek, rocznik 2003 – Aleksandra Obajtek, Paweł Hyckowski, Maciej Jachym, Tymoteusz Kołaczek i Filip Woliński, rocznik 2002 – Marcelina Glejzer, Zuzanna Grylewicz, Oliwia Lewicka, Alicja Maziar i Andrzej Damsz, rocznik 2001 – Wojciech Surowiecki, rocznik 2000 – Martyna Borczyk, Vanessa Popiel, Amadeusz Kołaczek i Sebastian Słomiński.

Zawody odbyły się na nowym pięknym basenie 50 metrowym. Wystartowało 267 zawodników z 20 klubów z Polski. Zmagania zawodników rozpoczętą tzw. startem –debiutem w wykonaniu najmłodszych pływaków z klubu gospodarza zawodów na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Główne zawody rozpoczęły się również od tego dystansu. Nasi reprezentanci w tej konkurencji nie tylko poprawili swoje rekordy życiowe, ale również zdobyli pierwsze medale w tym dniu dla naszego klubu. Nasi krauliści to: Oliwia Lewicka, Marcelina Glejzer, Marysia Kutylo – srebro, Zuzia Grylewicz, Ola Obajtek – złoto, Vanessa Popiel – srebro, Tymek Kołaczek, Gracjan Giezek, Andrzej Damsz, Paweł Hyckowski – złoto, Filip Woliński – brąz, Amadeusz Kołaczek i Wojtek Surowiecki. Kolejna konkurencja – 100 metrów stylem grzbietowym i mimo braku wprawy w pływaniu na basenie 50 metrowym, naszym zawodnikom udało się wywalczyć  rekordy życiowe i medale: Ala Maziar, Martyna Borczyk – srebro i Sebastian Słomiński – brąz i rekord klubu. Po grzbiecistach przyszła kolej na żabkarzy. Nasi zawodnicy w tym najtrudniejszym i najbardziej wymagającym stylu nie zawiedli i pokazali swą klasę. Dziewczynki wywalczyły dwa krążki – Ola Obajtek złoto, a Oliwia Lewicka srebro. Chłopcom udało się zdobyć trzy medale. W tej konkurencji startowali: Tymoteusz Kołaczek i jego starszy brat Amadeusz, który zdobył srebro, Andrzej Damsz – srebro i Maciej Jachym – brąz. Po klasyku przyszła kolej na jeden z bardziej widowiskowych styli – motylek. Zawodnicy zmagali się na dystansie 100 metrów. Reprezentowali nas: Marcelina Glejzer, Vanessa Popiel – wspaniały wynik i złoto, Martyna Borczyk – srebro, Wojciech Surowiecki, Filip Woliński – złoto, Gracjan Giezek – srebro i Sebastian Słomiński – brąz. Starty indywidualne w I bloku zawodów zakończyło 200 metrów stylem dowolnym. Nasi przedstawiciele to: Marysia Kutyło, Ala Maziar – brąz, Zuzia Grylewicz, Maciek Jachym i Paweł Hyckowski – złoto. I blok zawodów zakończono startami sztafet 4×100 zmiennym. Nasza sztafeta kobiet w składzie: Alicja Maziar (grzbiet), Martyna Borczyk (motyl), Aleksandra Obajtek (klasyk) i Vanessa Popiel (dowolny) po emocjonującej walce zajęła 4 miejsce, a drużyna męska w składzie: Sebastian Słomiński (grzbiet), Filip Woliński (motyl), Amadeusz Kołaczek (klasyk) i Wojciech Surowiecki (dowolny) zajęła 5 miejsce.

Po przerwie na obiad i zregenerowanie sił pływacy przystąpili do zmagań w II bloku zawodów w Opolu. Jako pierwsi na starcie zameldowali się grzbieciści na dystansie 50 metrów. Reprezentowała nas jedna dziewczynka i trzech chłopców: Alicja Maziar, Gracjan Giezek, Maciej Jachym i Paweł Hyckowski, który po raz kolejny dzisiaj zdobył medal – srebro. Kolejna konkurencja – 100 metrów stylem dowolnym. Nasi liczni przedstawiciele wywalczyli dwa medale, za to z najcenniejszego kruszcu: Maria Kutyło, Ola Obajtek – złoto, Ala Maziar, Oliwia Lewicka, Paweł Hyckowski – złoto, Tymek Kołaczek, Andrzej Damsz, Wojtek Surowiecki i Sebastian Słomiński. „Rekinowe motylki wystartowały na dystansie 50 metrów: Marcelina Glejzer, Zuzia Grylewicz, Vanessa Popiel, która tak jak na dystansie 100 metrowym zdobyła złoto i uzyskała rewelacyjny szósty czas w Polsce oraz rekord klubu, Gracjan Giezek – srebro, Filip Woliński – złoto oraz Wojtek Surowiecki. Żabki tak jak w I bloku nie miały sobie równych i zgarnęły 5 medali: Ola Obajtek – złoto, Oliwia Lewicka – złoto, Martyna Borczyk, Tymoteusz Kołaczek, Maciej Jachymsrebro, Andrzej Damsz – brąz i Amadeusz Kołaczek – srebro. Ostatnią konkurencją indywidualną dzisiejszych zawodów było 200 metrów stylem zmiennym – wymagające bardzo dużej wytrzymałości i wszechstronności od zawodników. Rekiny tej konkurencji to: Maria Kutyło – brąz, Marcelina Glejzer, Zuzanna Grylewicz, Martyna Borczyk – brąz, Filip Woliński – złoto, Sebastian Słomiński – srebro i Amadeusz Kołaczek.

Drużyny sztafetowe po raz drugi dzisiaj zaprezentowały się w konkurencji 4×100 dowolnym. Ten sam skład dziewcząt co w I bloku zajął 7 miejsce, a chłopcy w składzie: Paweł Hyckowski, Kołaczek Amadeusz, Wojciech Surowiecki i Sebastian Słomiński  zajęli 5 miejsce.

Dzięki rewelacyjnym startom czterech naszych zawodników znalazło się pierwszej trójce klasyfikacji generalnej zawodów w poszczególnych kategoriach wiekowych i otrzymało nagrody finansowe : Aleksandra Obajtek – I miejsce, Vanessa Popiel – III miejsce, Paweł Hyckowski – II miejsce i Filip Woliński – III miejsce.

Naszym zawodnikom należą się wielkie gratulacje za osiągnięte wyniki. Zawody te były dla nich sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami. Mamy olbrzymią nadzieję, że tak jak na dzisiejszych zawodach, tak również na mistrzostwach, będziemy mogli oglądać nasze wspaniałe Rekinki na podium. Życzymy im samych sukcesów i kolejnych rekordów życiowych (padło ich tu dzisiaj bardzo wiele),a  trenerom wytrwałości w treningach bo naprawdę warto.

Rekiny trzymamy za was kciuki na mistrzostwach.