podsumowanie – Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12 letnich, 14.06.2015, Zielona Góra

12 – latkowie już po najważniejszych startach

14 czerwca w Zielonej Górze odbyły się  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12 lat. Na starcie zameldowało się 120 zawodników z 13 klubów. KS Rekin Świebodzice reprezentowało czterech zawodników z rocznika 2003: Aleksandra Obajtek, Paweł Hyckowski, Maciej Jachym i Filip Woliński.

Tak jak podczas startów kontrolnych w Opolu, również tutaj w Zielonej Górze nasi zawodnicy nie dali swoim przeciwnikom praktycznie żadnych szans. Wszystkie nasze Rekinki stanęły na wysokości zadania i udowodniły, że są najlepsze.

Zawodnicy startowali na dystansach 100, 200 i  400 metrowych. Zmagania indywidualne zawodników rozpoczęto od 100 metrów stylem motylkowym. Nasz jedyny reprezentant w tym stylu Filip Woliński stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając złoto.  Po Filipie na startach stanęli żabkarze. Nasi zawodnicy walczyli dzielnie zdobywając: Aleksandra Obajtek – złoto, Maciej Jachym – srebro i Paweł Hyckowski – brąz. Zawody odbywały się na bardzo dużym poziomie. Sędziowie wyłapywali każdy nawet najmniejszy błąd w technice zawodników, co skutkowało dużą ilością dyskwalifikacji. Każdy start musiał być dopracowany niemalże do perfekcji. Mimo to nasi zawodnicy walczyli i szli do przodu zdobywając kolejne medale i ustanawiając swoje rekordy życiowe. W pierwszej konkurencji 200 metrowej popłynęli grzbieciści nasz zawodnik Paweł Hyckowski pozwolił nam się cieszyć z kolejnego w tym dniu złotego medalu. Najdłuższy dystans 400 metrów stylem dowolnym popłynęli: Aleksandra Obajtek – złoto, Filip Woliński – złoto i Maciej Jachym – V miejsce. Pierwszy blok zawodów zakończyły starty sztafet 4×50 dowolny (mieszane). Na starcie stanęło 9 drużyn. Nasza drużyna po emocjonującej walce z czasem 2:04,03 zdobyła złoto pokonując ekipy z Wrocławia i Zielonej Góry.

Po przerwie rozpoczęto drugi blok dystansem 100 metrowym w stylu dowolnym. Ola Obajtek musiała oddać złoty krążek przeciwniczce, zadowalając się srebrem, pomimo zdobycia takiej samej ilości punktów Fina. Rywalka pokonała Olę tylko o jedną setną sekundy. Chłopcy praktycznie o najwyższe podium rywalizowali między sobą. Paweł Hyckowski zdobył złoto a Filip Woliński srebro. Mnóstwo emocji dostarczyły starty żabkarzy na dystansie 200 metrów, którzy zrobili rewelacyjne czasy. Aleksandra Obajtek zdobyła złoto, a Maciej Jachym osiągnął drugi czas. Paweł Hyckowski na 100 metrów stylem grzbietowym zdobył trzeci dzisiaj złoty medal. Ostatnią indywidualną konkurencją było 200 metrów stylem zmiennym. Jak prawie w każdej poprzedniej konkurencji, tak samo tutaj zdobyliśmy najcenniejszy krążek – złoto w wykonaniu Filipa Wolińskiego, natomiast Maciej Jachym zajął 5 miejsce. Na zakończenie zawodów odbyła się rywalizacja sztafet na dystansie 4×50 zmiennym. Nasza sztafeta, tak jak w pierwszym bloku wywalczyła I miejsce i kolejne złoto dla klubu osiągając czas 2:17,66.

Podczas dzisiejszych zmagań nasi zawodnicy wywalczyli 15 medali: 11 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy, co dało naszemu klubowi I miejsce w klasyfikacji generalnej zmagań w Zielonej Górze. Rocznik 2003 w piękny sposób zakończył zmagania na zawodach w sezonie 2014/2015. Gratulujemy im wspaniałych wyników i życzymy kolejnych w nowym sezonie. Teraz możecie rozpocząć w pełni zasłużony wypoczynek. Bardzo Wam dziękujemy za dostarczone emocje i prosimy o więcej. Gratulacje dla Trenerów  i podziękowania dla Rodziców za wsparcie dla naszych zawodników.