podsumowanie – III MISTRZOSTWA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ „PUCHAR WODNIKA”, 7.11.2015

  

W ostatni weekend tj. 7 listopada 2015 roku w Wałbrzychu po raz trzeci odbyły się Mistrzostwa Aglomeracji Wałbrzyskiej. W zawodach wzięło udział osiem klubów pływackich. Klub Sportowy Rekin Świebodzice stawił sie na zawodach w bardzo licznym składzie. Najmłodszymi zawodnikami z naszego klubu w tym roku byli Natasza Bylińska i Orlando Oranje z rocznika 2007. Ponadto reprezentowali nas: rocznik 2006 – Kamila Świdnicka, Julia Wiktorowicz, Jakub Gadacz, Filip Glejzer, Radosław Juś, rocznik 2005 – Emilia Cajzer, Nadia Dańczak, Szymon Bak, Mateusz Karniszewski, Igor Orłowski, Antoni Tokarski, rocznik 2004 – Maria Kutyło, Mateusz Biełous, Gracjan Giezek, rocznik 2003 – Aleksandra Obajtek, Paulina Świdurska, Paweł Hyckowski, Tymoteusz Kołaczek, Aleksander Szymankiewicz,  Filip Woliński, Patryk Zdanowicz, rocznik 2002 – Marcelina Glejzer, Zuzanna Grylewicz, Oliwia Lewicka, Alicja Maziar, Marta Proce, Hanna Zawadzka, Andrzej Damsz, Stanisław Tokarski, rocznik 2001 – Jakub Suława, Wojciech Surowiecki, rocznik 2000 – Martyna Borczyk, Vanessa Popiel, Amadeusz Kołaczek, Sebastian Słomiński i rocznik 1999 – Jakub Ołdak i Kajetan Zdanowicz.

Zawody rozpoczęli najmłodsi zawodnicy startujący na dystansach 25 metrowych stylem dowolnym i grzbietowym. Reprezentował nas nasz najmłodszy zawodnik wśród chłopców Orlando Oranje, który wywalczył w swych startach czwarte miejsca.

Pozostałe roczniki zmagały się w konkurencjach 50 i 100 metrowych. Na słowa uznania zasługuje Natasza Bylińska, która jako najmłodsza zawodniczka rywalizowała na dystansach zarezerwowanych dla starszych zawodników – brawo!.

Zawody zakończono startem sztafet w dwóch kategoriach : szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe. W każdej kategorii nasi trenerzy wystawili po 3 sztafety, młodsze zespoły zajęły I i IV miejsce. W starszej kategorii zdobyliśmy I ,III i IV miejsce. Jak zawsze starty sztafet dostarczyły nam chyba największych emocji. Rewelacyjny doping rodziców i współzawodników wzmagał wspaniałą atmosferę rywalizacji sportowej podczas wałbrzyskich zawodów.

Trenerzy sobotnie starty potraktowali jako starty sprawdzające formę naszych zawodników realizujących cykl treningowy przygotowujący starszych zawodników do startów w Zimowych Mistrzostwach DOZP. Prawie wszyscy nasi zawodnicy odnotowali wzrost formy poprawiając swoje dotychczasowe czasy. KS Rekin, kolejny raz wywalczył „worek” medali zdobywając 54 krążki ( 28 złotych, 14 srebrnych, 12 brązowych ). Nasza drużyna w klasyfikacji klubowej zajęła I miejsce zdobywając 194 pkt., druga była drużyna gospodarzy ze Szkółki Pływackiej Wodnik z 30 medalami i 88 pkt. Cieszy nas wspaniała postawa podopiecznych trenerów KS Rekin. Gratulujemy wszystkim bardzo udanych startów!.

 

Katarzyna Grylewicz

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.