9-10 grudnia, Mikołajkowe Zawody Pływackie – podsumowanie

Mikołajkowe Zawody Pływackie

 

 W dniach 9 i 10 grudnia 2015 r. dzieci zrzeszone w KS Rekin Świebodzice uczestniczyły w IX Mikołajkowych Zawodach Pływackich organizowanych na basenie w Świebodzicach.

Pierwszego dnia we wspaniałej sportowej zabawie brali udział zawodnicy z klas I-VI szkoły podstawowej oraz starsi, rywalizując na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Fantastyczne nastroje i znakomity klimat stworzony przez trenerów na basenie sprawiły, że nawet ci najstarsi zawodnicy z przyjemnością się bawili i z prawdziwie sportową postawą rywalizowali o najwyższe trofea. Każde Dziecko z klas I-IV szkoły podstawowej otrzymało medal pamiątkowy. Najlepsze trójki zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców we wszystkich rocznikach ze szkół podstawowych i gimnazjalnych orzymały piękne puchary. Dzieci biorace udział w drugim dniu mikołajkowych zmagań ( grupy naborowe 0, 1 i 2 ) rywalizowały na krótszym dystansie 12,5 metrów stylem dowolnym. Dla wielu zawodników były to pierwsze starty, a atmosfera zabawy pozwoliła im pokonać tremę inauguracyjną. Wszyskie dzieci, tak jak dnia poprzedniego otrzymały medale pamiątkowe.  Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia dzieciom towarzyszył Mikołaj, który specjalnie dla naszych zawodników spędził u nas dwa dni. Mikołaj, szczególnie przez młodsze roczniki  został przyjęty z wielkim entuzjazmem. Dzieci z piskiem radości pędziły do Mikołaja taszczącego wielkie wory z prezentami sfinansowanymi z dotacji Urzędu Miasta w ramach realizacji zadania publicznego. W worze znalazły się również notesy otrzymane od firmy Domy Dolnośląskie. IX Mikołajkowe Zawody Pływackie po raz pierwszy zakończyły się rywalizacją sztafet  4×50 stylem dowolnym. Mikołaj wylosował spośród wszystkich dzieci pływających na dystansie 50 metrowym cztery składy sztafetowe, które walczyly o piękne medale. Wspaniała zabawa uwieńczona promiennymi uśmiechami zawodników KS Rekin była możliwa dzięki zaangażowaniu trenerów, komisji sędziowskiej, rodziców z Klubu Kibica,  kierownictwu pływalni w  Świebodzicach ( Pan Dominik Śmieszek)  oraz oczywiście Mikołaja. Gratulujemy wszystkim dzieciom wspaniałej postawy sportowej i życzymy takich uśmiechów jak podczas tych dwóch dni, przez cały kolejny rok.

 

Katarzyna Grylewicz

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.