PODSUMOWANIE – MIĘDZYWOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW 12-13 LETNICH – NOWA RUDA

Mistrzostwa Młodzików

W dniach 18-19 marca 2016 w Nowej Rudzie odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12,13 lat ( strefa lubuska i dolnośląska ). W zawodach wystartowało 215 zawodników z 20 klubów obu województw. KS Rekin Świebodzice reprezentowali: rocznik 2004 – Julia Chryplewicz, Maria Kutyło, Mateusz Biełous i Gracjan Giezek oraz rocznik 2003 – Aleksandra Obajtek, Paweł Hyckowski, Maciej Jachym, Tymoteusz Kołaczek, Aleksander Szymankiewicz, Filip Woliński i Patryk Zdanowicz. Zawodnicy podczas dwudniowych zawodów rywalizowali głównie na dystansach 100 i 200 metrowych. Najdłuższym dystansem z jakim zmagali się młodzi pływacy było 400 metrów stylem dowolnym.

Pierwsi starty rozpoczęli przedstawiciele stylu motylkowego. Na 100 metrowym dystansie reprezentowali nas tylko chłopcy: Gracjan Giezek i Filip Woliński – którzy w swoich rocznikach zdobyli srebro oraz Maciej Jachym i Aleksander Szymankiewicz. Po delfinistach pokazali się żabkarze : Aleksandra Obajtek, która z wielką przewagą wywalczyła złoto, Maria Kutyło, Mateusz Biełous, Maciej Jachym, Tymoteusz Kołaczek i Filip Woliński. Po dystansach 100 metrowych przyszła kolej na 200 metrów w stylu grzbietowym. Dzielnie reprezentowali nas : Julia Chryplewicz oraz Paweł Hyckowski, który zdobył złoty medal. Indywidualne starty zakończył dystans 400 m stylem dowolnym. W tej konkurencji mieliśmy bardzo liczną reprezentację. Aleksandra Obajtek i Paweł Hyckowski wypływali najcenniejsze złote krążki. Rywalizację pierwszego dnia zakończyły sztafety mieszane. Rocznik 2004 startował w konkurencji 4×50 stylem dowolnym. Nasza sztafeta w składzie : G.Giezek, J.Chryplewicz, M.Biełous i M.Kutyło zajęła IV miejsce. Rocznik 2003 startował w konkurencji 4×50 stylem zmiennym. Sztafeta KS Rekin w składzie: A.Obajtek, F.Woliński, M.Jachym i P.Hyckowski w zaciętej pływackiej walce zdobyła złoty medal.

Drugi dzień pływackich zmagań rozpoczęto dystansem 100 m w stylu dowolnym. Nasz klub reprezentowali : dziewczęta – Julia Chryplewicz i Maria Kutyło oraz chłopcy -Gracjan Giezek, Aleksander Szymankiewicz, Filip Woliński, Patryk Zdanowicz i Paweł Hyckowski, który po raz kolejny wywalczył złoto. Kolejna konkurencja i kolejne medale na koncie Rekinów. Starty w konkurencji 200 metrów stylem klasycznym zwieńczone medalami zaliczyli – Aleksandra Obajtekzłoty medal i Maciej Jachym – srebrny medal. W tej trudnej stylowo konkurencji walczyli również : Mateusz Biełous i Tymoteusz Kołaczek. Po raz drugi podczas tych zawodów na starcie zameldowali się grzbieciści. Wystartowali : Julia Chryplewicz, Maria Kutyło oraz Paweł Hyckowski. Była to jedyna konkurencja poczas tych zawodów, w której naszym pływakom nie udało się zdobyć medalu. Ostatnia konkurencja indywidualna 200 metrów stylem zmiennym z udziałem Rekinków dała nam trzy medale. Czwarty swój złoty medal w startach indywidualnych zdobyła Aleksandra Obajtek, natomiast Gracjan Giezek i Filip Woliński zdobyli brąz. Swych sił w tej konkurencji spróbowali również Maciej Jachym, Mateusz Biełous i Patryk Zdanowicz. Na zakończenie drugiego dnia zawodów odbyły się starty sztafet. 12-latkowie startowali w konkurencji 4×50 metrów stylem zmiennym, natomiast 13-latkowie w konkurencji 4×50 stylem dowolnym. Zostały wystawione te same składy sztafetowe, co pierwszego dnia. Jak zawsze rywalizacji sztafet towarzyszył bardzo duży doping zarówno pozostałych zawodników jak i trenerów oraz rodziców. Rocznik 2003 ponownie wywalczył w pięknym stylu złoty medal.

Nasi zawodnicy podczas zawodów w Nowej Rudzie wywalczyli 14 medali ( 9 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe ) klasyfikując Klub pod względem medalowym wśród 13 latków na I miejscu, a wśród 12 latków na VI. Drużynowo KS Rekin wśród 12 latków zajął VI miejsce, a wśród 13 latków V. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika Aleksandra Obajtek zajęła pierwsze miejsce, a Paweł Hyckowski drugie. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Julia Chryplewicz, Filip Woliński, Maciej Jachym i Gracjan Giezek. Tuż za pierwszą dziesiątką – XI miejsce zajęła Maria Kutyło. Pływacy KS Rekin niemal w 100 % ustanowili nowe rekordy życiowe.

Gratulujemy zarówno zawodnikom, jak i trenerom fantastycznych startów. Życzymy kolejnych sukcesów i rekordów. Dziękujemy bardzo rodzicom, za pomoc i wsparcie duchowe dla naszych młodych sportowców.