podsumowanie VIII OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PŁYWACKIE W SPRINCIE , ŚWIEBODZICE 2.04.2016

Puchar  Klubu Kibica Świebodzice

 

W sobotę 02 kwietnia 2016 r. odbyły się w Świebodzicach VIII Ogólnopolskie Zawody w Sprincie o Puchar Klubu Kibica. W zawodach wystartowało 395 zawodników z 32 klubów z całej Polski. VIII edycja Świebodzickich zawodów ściągnęła wielu bardzo dobrych zawodników pływania, podnosząc rangę zmagań. Gościem specjalnym, a zarazem niespodzianką tegorocznych zawodów była Mistrzyni Olimpijska Otylia Jędrzejczak. Obecność tak niesamowitego sportowca, jakim jest Pani Otylia, napewno zdopingowała niejednego młodego zawodnika do jeszcze większej sportowej walki o najwyższe trofea. KS Rekin Świebodzice reprezentowali: Szymon Bak, Mateusz Biełous, Martyna Borczyk, Emilia Cajzer, Julia Chryplewicz, Andrzej Damsz, Nadia Dańczak, Agnieszka Gajdowska, Gracjan Giezek, Filip Glejzer, Marcelina Glejzer, Zuzanna Grylewicz, Paweł Hyckowski, Maciej Jachym, Radosław Juś, Mateusz Karniszewski, Miłosz Kawalec, Miłosz Knihnicki, Bartosz Kościelniak, Amadeusz Kołaczek, Tymoteusz Kołaczek, Maria Kutyło, Oliwia Lewicka, Alicja Maziar, Aleksandra Obajtek, Igor Orłowski, Jakub Ołdak, Vanessa Popiel, Marta Proce,Jakub Rataj, Nadia Sacher, Wojciech Surowiecki, Jakub Suława, Aleksander Szymankiewicz, Sebastian Słomiński, Kamila Świdnicka, Paulina Świdurska, Antoni Tokarski, Stanisław Tokarski, Filip Woliński, Hanna Zawadzka, Kajetan Zdanowicz, Patryk Zdanowicz, Alfred Żemier.

Podczas zawodów rozgrywane były dystanse sprinterskie 50 i 100 metrowe we wszystkich stylach oraz Super Puchar na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.

Zmagania zawodników rozpoczęły konkurencje 50 metrowe. Jako pierwsi na starcie stanęli „delfiniści”. Styl motylkowy przyniósł nam 7 medali: 4 złote – Hanna Zawadzka, Agnieszka Gajdowska, Szymon Bak i Filip Woliński , 1 srebro – Vanessa Popiel oraz 2 brązy – Emilia Cajzer i Gracjan Giezek. Kolejni startowali grzbieciści. Tutaj również nasi zawodnicy spisali się znakomicie i wywalczyli 6 medali: złoto – Paweł Hyckowski, srebro – Julia Chryplewicz i Filip Glejzer, i brąz – Martyna Borczyk, Stanisław Tokarski i Alfred Żemier. W stylu klasycznym, czyli tzw. żabką najlepszymi z naszych zawodników byli : złoto – Aleksandra Obajtek, srebro – Igor Orłowski, Maciej Jachym i Andrzej Damsz oraz brąz –  Sebastian Słomiński. Największym zainteresowaniem cieszyła sie konkurencja 50 metrów stylem dowolnym. Rekiny do swego worka z medalami dorzuciły osiem krążków: złoto w wykonaniu Agnieszki Gajdowskiej, srebro – Kamila Świdnicka, Miłosz Knihnicki, Paweł Hyckowski i Filip Glejzer oraz brąz – Emilia Cajzer, Filip Woliński i Gracjan Giezek.

Po niewielkiej przerwie rozpoczęto konkurencje 100 metrowe. Tak jak w przypadku konkurencji 50 metrowych jako pierwsi na słupkach startowych stanęli zawodnicy pływający stylem motylkowym. W tej konkurencji wystartowało tylko trzech naszych przedstawicieli. Cała trójka wywalczyła medale. Złoto – Vanessa Popiel i Filip Woliński oraz brąz – Aleksander Szymankiewicz. Konkurencja 100 metrów stylem grzbietowym – to 7 krążków dla naszych pływaków. Złoto – Paweł Hyckowski, srebro – Alicja Maziar i Julia Chryplewicz, brąz – Martyna Borczyk, Sebastian Słomiński, Stanisław Tokarski i Antoni Tokarski. Kolejna konkurencja i kolejne medale dla KS Rekin – 100 metrów stylem klasycznym. Nasze żabki zdobyły: złoto – Aleksandra Obajtek, srebro – Kamila Świdnicka i Andrzej Damsz oraz brąz – Marcelina Glejzer i Tymoteusz Kołaczek. Najbardziej wszechstronna konkurencja dzisiejszych zawodów, wymagająca umiejętności pływackich w każdym stylu – 100 metrów stylem zmiennym, tak jak w 50 m motylkiem dała nam 4 złote medale –  Hanna Zawadzka, Aleksandra Obajtek, Kamila Świdnicka i Filip Glejzer oraz 1 srebro – Sebastian Słomiński i 3 brązy – Julia Chryplewicz, Emilia Cajzer, Szymon Bak. Ostatnią konkurencją indywidualną był Super Puchar (100 m dowolnym) rozgrywany w kategorii open kobiet i open mężczyzn.  Za ustanowienie nowego rekordu wyznaczono nagrodę pieniężną. Wśród kobiet rekord należy do Alicji Tchórz, która ustanowiła go w 2015 roku, natomiast wśród mężczyzn rekord Super Pucharu należał do Bartłomieja Bogulskiego i pochodził z 2009 roku – 50,11. W konkurencji kobiet nie udało się ustanowić nowego rekordu, a nasza zawodniczka Agnieszka Gajdowska zajęła 3 miejsce. Bieg mężczyżn po fantastycznym boju wygrał Paweł Juraszek, który z czasem 49,49 ustanowił nowy rekor Super Pucharu mężczyzn naszych zawodów. Zawodnicy startujący w najsilniejszych seriach zarówno w kategorii kobiet jak i mężczyzn byli wyprowadzani na start w asyście rycerzy z Bractwa „Białe Lwy”. Bardzo dziękujemy Bractwu za uatrakcyjnienie tych wyjątkowych startów.

Zawody kończyły starty sztafet 4×50 dowolny kobiet i 4×50 dowolny mężczyzn. Konkurencje rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych 2002 i młodsi, 2001 i starsi. Sztafeta kobiet 2002 i młodsi w składzie: Alicja Maziar, Oliwia Lewicka, Zuzanna Grylewicz i Marta Proce wywalczyła w pasjonującej walce złoty medal, natomiast w kat. 2001 i starsi skład sztafetowy: Agnieszka Gajdowska, Hanna Zawadzka, Vanesssa Popiel i Aleksandra Obajtek wywalczył srebrny krążek. Również srebrne medale wywalczyły w poszczególnych kategoriach składy męskie: 2002 i młodsi – Filip Woliński, Andrzej Damsz, Stanisław Tokarski i Paweł Hyckowski; 2001 i starsi – Miłosz Knihnicki, Sebastian Słomiński, Alfred Żemier i Jakub Ołdak. Widowiskowe starty Super Pucharu i sztafet podziwiał również nasz gość specjalny – Otylia Jędrzejczak oraz  obecni na zawodach przedstawiciele sponsorów: DZT Serwis – Pani Jolanta Suława, Burmistrz Miasta Świebodzice – Pan Bogdan Kożuchowicz, Starosta Powiatu Świdnickiego – Pan Piotr Fedorowicz, OSiR Sp. z o.o. – Pan Janusz Zieliński, Publiczny Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych – Pani Teresa Walczak Jusiel, Spółdzielnia Mieszkaniowa – Pani Elżbieta Krzan, Moneva Polska Sp. z o.o. – Pan Andrzej Knihnicki, Vertom – Pan Tomasz Chromow, Defalin Group SA – Pan Lubomir Trojanowski, www.producentgrzejników.pl – Pan Janusz Kościelniak, Kormet Projekt – Pan Sebastian Kościelniak, Antikor Sp. z o.o. – Pan Mariusz Hoszowski, MOKATRANS – Pan Piotr Maziar, Altech – Pan Aleksander Obajtek, Termet S.A. – Pan Ryszard Satyła, Bank Zachodni – Pani Marzena Makieła, Schneider Electric – Pan Krzysztof Kmiecik,Tester Sp. z o.o. – Pan Sławomir Satyła, Domy Dolnośląskie – Pan Karol Żemier, Pizza Roma Bar Smakosz – Pani Nabielec, Pizza de Greggor, Promont, Masterform – Pan Robert Zawadzki, Optima, Tristone – Pan Robert Proce, Green Metals Poland Sp. z o.o. – Pan Sławomir Gorczyca, Kwiaciarnia – Alicja Więcek, Colgate Palmolive Poland, Śnieżka Invest Sp. z o.o., Delikatesy DW – Pan Witold Zając, Hotel Restauracja KSIĘŻYC – Pani Małgorzata Stańczyk, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Invest Park, Bogler, Centrum Pucharowe Tomasz Meges oraz H2O Shop.pl – Pan  Jacek Kryger.

Przedstawiciele naszych sponsorów oraz Otylia Jędrzejczak uczestniczyli  w ceremoni dekoracji najlepszych zawodników zarówno poszczególnych konkurencji, jak i klasyfikacji generalnej. Zwycięskie sztafety oprócz pucharów otrzymały także wspaniałe torty. Puchar za klasyfikację generalną medalową otrzymał KS Rekin Świebodzice zdobywając łącznie 54 medale (16 złotych, 18 srebrnych i 20 brązowych), drugie miejsce zajął klub SHARK Rudna z 30 medalami.

Bardzo wielu zawodników KS Rekin Świebodzice znalazło się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej poszczególnych kategorii wiekowych. Na szczególną uwagę zasługują zawodnicy z pierwszych trójek : I miejsce – Filip Glejzer i Aleksandra Obajtek,  II miejsce – Hanna Zawadzka i Agnieszka Gajdowska i III miejsce  – Kamila Świdnicka, Miłosz Knihnicki i Paweł Hyckowski.

Całym zawodom towarzyszyła wspaniała sportowa atmosfera, którą zawdzięczamy wspaniałym zawodnikom jak i trenerom. Gratulujemy pływakom wspaniałych wyników. Dziękujemy trenerom za trud w przygotowanie zawodników. Szczególne podziękowania dla sponsorów oraz dla Klubu Kibica. Kolejna impreza jubileuszowego roku zakończyła się sukcesem zarówno sportowym jak i organizacyjnym.

Do zobaczenia za rok !!!

 

Katarzyna Grylewicz

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.