19.11, ZAWODY W PANIÓWKACH

Starty kontrolne

19 listopada 2016 roku zawodnicy KS Rekin Świebodzice startowali na zawodach o Puchar Lks Jedność 32 Przyszowice w Paniówkach k/Gliwic. Zawody stanowiły doskonały sprawdzian dla naszych głównie młodszych zawodników przed zbliżającymi sie milowymi krokami zimowymi Mistrzostwami DOZP w Nowej Rudzie. W zawodach wzięło udział 409 zawodników z 31 klubów zrzeszających pływaków z niemal całej południowej Polski. W sklad naszej drużyny wchodzili : rocznik 2007 – Angelika Kurowska, rocznik 2006 – Kamila Świdnicka i Filip Glejzer, rocznik 2005 – Emilia Cajzer, Mateusz Karniszewski, Igor Orłowski i Antoni Tokarski, rocznik 2004 – Maria Kutyło i Gracjan Giezek, rocznik 2003 – Paweł Hyckowski, Maciej Jachym, Filip Woliński, rocznik 2002 – Marcelina Glejzer i Stanisław Tokarski. Był to bardzo pracowity dzień dla naszych zawodników, pełen nowych życiówek i medali.

Zawody w Paniówkach rozgrywano po raz trzeci, a doskonała atmosfera pozwalała zapomnieć o trudach całodziennych zmagań.

Rywalizacje rozpoczęto od 50 m stylem dowolnym. Nasi zawodnicy startujący w tej konkurencji zdobyli 2 medale – złoto Filip Glejzer i srebro Kamila Świdnicka Na 100 metrowym dystansie stylem grzbietowym, mieliśmy trochę mniejszą reprezentację, jednak emocje związane z rywalizacja były równie duże. Złoty medal zdobył Paweł Hyckowski. Po grzbiecistach przyszła kolej na zawodników pływających stylem motylkowym. Na dystansie 100 m medale wywalczyli: złoto – Marcelina Glejzer i brąz – Gracjan Giezek. Kolejna 50 metrowa konkurencja, to klasyk czyli „żabka”. Nasze żabki wywalczyły złoto – Filip Glejzer i brąz – Kamila Świdnicka. Ostatnią konkurencją poprzedzającą przerwę obiadową było 100 metrów stylem zmiennym. Konkurencja wymagająca od zawodników umiejętności pływackich w każdym stylu, o medal w kolorze brązowym powalczyła Marcelina Glejzer.

Po przerwie obiadowej pływacy rywalizowali jeszcze w 5 konkurencjach indywidualnych : 100 metrów stylem dowolnym i klasycznym, 50 metrów stylem grzbietowym i motylkowym oraz 200 metrów stylem dowolnym. W drugim bloku w konkurencjach 50 metrowych medale zdobyli : w grzbiecie srebro Filip Glejzer i Paweł Hyckowski i w motylu złoto Filip Glejzer. Na dystansie 100 metrów stylem klasycznym nasza „żabka” Marcelina Glejzer zdobyła krążek koloru złotego.

Na zakończenie zawodów rozegrano biegi sztafetowe 6 x 50 m stylem dowolnym. Trener wystawił sztafetę w składzie : Maciej Jachym, Kamila Świdnicka, Maria Kutyło, Filip Glejzer, Filip Woliński i Paweł Hyckowski, która z czasem 3:02,35 wywalczyła drugie miejsce.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom doskonałych startów. Klub zdobył w sumie 13 medali – 6 złotych, 4 srebrne i 3 brązowe – co pozwoliło na zajęcie 8 miejsca w klasyfikacji medalowej. Trzymamy kciuki za kolejne. Rodzicom dziękujemy za wsparcie w organizacji wyjazdu i za wspaniały doping.