21-23.10, Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters

Wzór godny naśladowania.

W Olsztynie w dniach 21-23.10.2016 roku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. W zawodach uczestniczyło aż 395 zawodników z 81 klubów z całej Polski. Choć były to Mistrzostwa Polski, to nie zabrakło na nich zawodników z innych państw. W zawodach uczestniczyli pływacy z Białorusi, Czech, Niemiec, Litwy, Łotwy, Rosji, Słowacji, Szwecji oraz Ukrainy. Na startach pojawiła się sama elita pływackiego świata w kategorii masters. Na zawodach wystartowali również reprezentanci z KS Rekin Świebodzice. Sekcja Masters zaprezentowała się w składzie:Agnieszka Gajdowska, Aleksandra Hebel, Karolina Jahnz, Marek Stuczyński, Alfred Żemier, Filip Żemier i Karol Żemier. Podczas trzydniowych zawodów rozegrano konkurencje zarówno na dystansach sprinterskich, jak i średnich oraz długich. Zawodnicy KS Rekin Świebodzice walcząc z najlepszymi jak równy z równym zdobyli 23 medale : 6 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych.

Już pierwszego dnia zawodów nasi zawodnicy zdobyli w swoich kategoriach Mistrzostwo Polski – Agnieszka Gajdowska w konkurencji 50 m stylem dowolnym oraz Karol Żemier w konkurencji 200 m stylem zmiennym. Oprócz dwóch krążków złotych, zdobyliśmy jedno srebroMarek Stuczyński oraz cztery brązy: Agnieszka Gajdowska, Karolina Jahnz, Alfred Żemier i Karol Żemier. W pierwszym dniu zawodów wystartowala również nasza sztafeta w składzie: Alfred Żemier, Karolina Jahnz, Aleksandra Hebel i Filip Żemier, w konkurencji 4×50 dowolny mix. Po pasjonującej walce nasza drużyna zajęła drugie miejsce zgarniając srebrne krążki.

Drugi dzień pływackiej rywalizacji na pływalni Aqua-sfera w Olsztynie zaowocował kolejnymi tytułami Mistrzowskimi oraz wieloma medalami zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych. Podwójnym mistrzostwem zdobytym w tym dniu mogą się pochwalić: Agnieszka Gajdowska w konkurancjach 100 m dowolnym i 50 m motylkowym oraz Karol Żemier na 50 i 100 m grzbietem. Karol wywalczył jeszcze dwa srebrne krążki ( w konkurencji 100 m zmiennym pokonał go tylko Paweł Korzeniowski). Dwa krążki w kolorze srebra wywalczył również Marek Stuczyński oraz jeden Aleksandra Hebel. Brąz na swoje konto zapisali: Agnieszka Gajdowska, Karolina Jahnz i dwa Alfred Żemier.

Drugiego dnia wystartowała również nasza męska sztafeta w dwóch konkurencjach 4×50 dowolnym i 4×50 zmiennym. Zacięta walka do ostatnich metrów w obydwu przypadkach dała drugie miejsce.

Ostatni dzień zawodów w Olsztynie był najszczęśliwszy dla Karola Żemiera, który zdobył dwa tytuły mistrzowskie na 100 m motylkiem i 200 m grzbietem, jednocześnie w grzbiecie ustanowił REKORD POLSKI w swojej kategorii z czasem 2:09,31. Trzeciego dnia tytuły mistrzowskie wypływali również : Agnieszka Gajdowska na 400 m dowolnym i Marek Stuczyński na 50 m klasykiem. W tym dniu Aleksandra Hebel zdobyła medal w kolorze brązowym.

Gratulujemy naszym Mastersom wspaniałej formy i życzymy dalszych sukcesów. Młodsi adepci pływania w naszym klubie mają wspaniałe wzory do naśladowania. Trzymamy kciuki za kolejne starty.

opracowanie Katarzyna Grylewicz

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.