podsumowanie – Puchar Silesia 2017

 

PUCHAR SILESIA

W dniach 03-05 lutego 2017 rozgrywano na pływalni akademickiej w Katowicach zawody pływackie Puchar SILESIA. Kolejny raz basen AWF Katowice stał się areną zmagań najlepszych pływaków z całej Polski i nie tylko – pojawili się również zawodnicy z Białorusi i Ukrainy. Katowice gościły 832 zawodników z 67 klubów, a wśród nich takie gwiazdy jak Tomasz Polewka i Michał Poprawa.

KS Rekin Świebodzice wystawił 19 osobową reprezentację: rocznik 2007 – Angelika Kurowska, rocznik 2006 – Kamila Świdnicka, rocznik 2005 – Emilia Cajzer, Szymon Bak, Igor Orłowski i Antoni Tokarski, rocznik 2004 – Maria Kutyło, rocznik 2003 – Aleksandra Obajtek, Paweł Hyckowski i Maciej Jachym, rocznik 2002 – Zuzanna Grylewicz, Alicja Maziar, Marta Proce, Hanna Zawadzka, Andrzej Damsz, Miłosz Knihnicki i Stanisław Tokarski, rocznik 2000 – Sebastian Słomiński i rocznik 1999 – Jakub Ołdak.

Pierwszego dnia rywalizacji rozegrano tylko jedną konkurencję – 400 metrów stylem dowolnym.       W najdłuższej konkurencji wystartowali: Kamila Świdnicka, Alicja Maziar, Hanna Zawadzka i Maciej Jachym. Wszyscy nasi zawodnicy ustanowili nowe rekordy życiowe, a Hanna Zawadzka zdobyła brązowy medal.

Drugiego i trzeciego dnia zmagania odbywały się na zasadzie eliminacji i finałów OPEN. W sobotnich konkurencjach mogliśmy podziwiać umiejętności pływackie oraz formę Rekinów w konkurencjach : 200 i 50 metrów stylem dowolnym, 100 i 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym. Nasz dorobek medalowy z drugiego dnia zawodów to: Hanna Zawadzka – złoto na 200 dw, srebro na 50 dw, brąz na 100 mt oraz udział w finałach OPEN w trzech konkurencjach- 200 dw, 50 dw i 100 mt, Paweł Hyckowski – złoto na 100 gr i Aleksandra Obajtek – 2 brązy na 50 i 100 kl.

Pomimo olbrzymiego zmęczenia po sobotnich startach nasi zawodnicy dzielnie przystąpili do zmagań niedzielnych dokładając do naszych zdobyczy kolejne medale. W tym dniu odbyły się starty w konkurencjach: 50 metrów stylem motylkowym i grzbietowym oraz 100 metrów stylem dowolnym i zmiennym. Medale wywalczyli: Aleksandra Obajtek – srebro na 100 zm, Paweł Hyckowski – srebro na 50 gr i Hanna Zawadzka – 2 srebra na 50 mt i 100 dw oraz udział w finałach OPEN. W finale OPEN na    50 mt Hania wywalczyła trzecie miejsce, a na 100 m dw drugie miejsce..

Podczas tych trzydniowych zawodów nasz klub zdobył 13 medali (2 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych), w tym 3 podczas finałów OPEN (1 srebro i 2 brązy), co pozwoliło zająć nam 8 miejsce w klasyfikacji medalowej. Nasi zawodnicy ustanowili bardzo wiele rekordów życiowych jak również rekordy klubu. Rywalizacja na katowickich zawodach była dla naszych starszych zawodników sprawdzianem ich formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Trenerzy mogli zaobserwować, co jeszcze należy poprawić w technice naszych pływaków, by Mistrzostwa wypadły jak najlepiej. Teraz pomimo rozpoczynających się ferii zawodnicy będą doszlifowywać swoją formę pod czujnym okiem trenerów.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałe starty oraz trenerom i rodzicom za wsparcie i życzymy powodzenia na Mistrzostwach.

 

opracowanie Katarzyna Grylewicz

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.