24-25.03, Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12,13 lat ( strefa lubuska i dolnośląska )

Mistrzostwa Młodzików

W dniach 24-25 marca 2017 w Nowej Rudzie odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12,13 lat ( strefa lubuska i dolnośląska ). W zawodach wystartowało 227 zawodników z 21 klubów obu województw. KS Rekin Świebodzice reprezentowali: rocznik 2005 – Emilia Cajzer, Szymon Bak, Mateusz Karniszewski, Igor Orłowski i Antoni Tokarski oraz rocznik 2004 – Julia Chryplewicz, Maria Kutyło, Mateusz Biełous i Gracjan Giezek. Zawodnicy podczas dwudniowych zawodów rywalizowali głównie na dystansach 100 i 200 metrowych. Najdłuższym dystansem z jakim zmagali się młodzi pływacy było 400 metrów stylem dowolnym.

Pierwsi starty rozpoczęli przedstawiciele stylu motylkowego. Na 100 metrowym dystansie reprezentowali nas chłopcy: Gracjan Giezek, Szymon Bak i Igor Orłowski. Po delfinistach pokazali się żabkarze : Emilia Cajzer, Maria Kutyło, Mateusz Biełous, Mateusz Karniszewski oraz Igor Orłowski, który wywalczył III miejsce zdobywając brązowy medal. Po dystansach 100 metrowych przyszła kolej na 200 metrów w stylu grzbietowym. Dzielnie reprezentowali nas : Julia Chryplewicz, która zdobyła brązowy medal, Maria Kutyło, Mateusz Karniszewski i Antoni Tokarski. Indywidualne starty zakończył dystans 400 m stylem dowolnym. W tej konkurencji reprezentowali nas: Emilia Cajzer, Julia Chryplewicz, Szymon Bak, Mateusz Biełous i Gracjan Giezek. Tradycyjnie rywalizację pierwszego dnia zakończyły sztafety mieszane. Rocznik 2004 startował w konkurencji 4×50 stylem zmiennym. Nasza sztafeta w składzie : G.Giezek, J.Chryplewicz, M.Biełous i M.Kutyło zajęła IX miejsce. Rocznik 2005 startował w konkurencji 4×50 stylem dowolnym. Sztafeta w składzie: I.Orłowski, M.Karniszewski, S.Bak i E.Cajzer zajęła VI miejsce.

Drugi dzień pływackich zmagań rozpoczęto dystansem 100 m w stylu dowolnym. W tej konkurencji wystartowali wszyscy nasi zawodnicy. Kolejna konkurencja 200 metrów stylem klasycznym, tylko jedna nasza zawodniczka Emilia Cajzer broniła dzielnie honoru klubu. Po raz drugi podczas tych zawodów na starcie zameldowali się grzbieciści na dystansie 100 metrów. Wystartowali : Julia Chryplewicz, która kolejny raz zdobyła brązowy medal, Maria Kutyło, Mateusz Biełous, Mateusz Karniszewski i Antoni Tokarski. Ostatnia konkurencja indywidualna 200 metrów stylem zmiennym – Szymon Bak i Gracjan Giezek.

Na zakończenie drugiego dnia zawodów odbyły się starty sztafet. 12-latkowie startowali w konkurencji 4×50 metrów stylem zmiennym, natomiast 13-latkowie w konkurencji 4×50 stylem dowolnym. Zostały wystawione te same składy sztafetowe, co pierwszego dnia. Jak zawsze rywalizacji sztafet towarzyszył bardzo duży doping zarówno pozostałych zawodników jak i trenerów oraz rodziców. Nasze drużyny zarówno rocznik 2005 jak i 2004 wywalczyły VIII miejsce. .

Nasi zawodnicy podczas zawodów w Nowej Rudzie wywalczyli 3 medale wszystkie koloru brązowego. klasyfikując Klub pod względem medalowym wśród 13 latków na VIII miejscu, a wśród 12 latków na VII. Pływacy KS Rekin ustanowili mnóstwo nowych rekordów życiowych.

Gratulujemy zarówno zawodnikom, jak i trenerom fantastycznych startów. Życzymy kolejnych sukcesów i rekordów. Dziękujemy bardzo rodzicom, za pomoc i wsparcie dla naszych młodych sportowców.