podsumowanie – ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 14 LETNICH, Lublin 3-5.03.2017

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – 14 lat

W dniach 3-5 marca 2017 roku w Lublinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – 14 lat. Klub KS Rekin Świebodzice reprezentowali: Aleksandra Obajtek, Paweł Hyckowski, Maciej Jachym i Filip Woliński. Na zawody w Lublinie przybyło 681 zawodników ze 156 klubów z całej Polski. Zawody odbywały sie na zasadzie eliminacji i finałów w każdej konkurencji. Eliminacje odbywały się w bloku porannym, natomiast finały rozgrywane były w blokach popołudniowych. Każdy dzień zawodów kończył się rywalizacją sztafet. Nasi zawodnicy już w czwartek zawitali do Lublina, aby przeprowadzić przed zawodowy trening i zapoznać się z basenem przed najważniejszymi startami w tym sezonie na krótkim 25 metrowym basenie.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczęto od 50 metrów stylem dowolnym. W tej konkurencji wystartowali: Aleksandra Obajtek, Paweł Hyckowski i Filip Woliński.

Kolejnym dystansem sprinterskim było 50 metrów stylem klasycznym. Rekinowe żabki – Aleksandra Obajtek i Maciej Jachym spisały się znakomicie. Aleksandra wywalczyła udział w finale B, a Maciej ustanowił swój nowy rekord życiowy.

Kolejną konkurencją w której startowali nasi zawodnicy było 200 metrów stylem grzbietowym, gdzie wystartował Paweł Hyckowski. Konkurencją zamykającą starty eliminacyjne pierwszego dnia było 400 metrów stylem zmiennym. W tej konkurencji wystartował Maciej Jachym, który ustanawiając swój rekord życiowy wywalczył również udział w finale B.

Zmagania finałowe z udziałem naszych zawodników Aleksandry Obajtek i Macieja Jachyma oglądaliśmy z zapartym tchem, roniąc ze wzruszenia niejedną łezkę.

Drugi dzień Mistrzostw rozpoczęły dystanse sprinterskie – 50 m stylem motylkowym z udziałem Filipa Wolińskiego i 50 metrów stylem grzbietowym z udziałem Pawła Hyckowskiego i Filipa Wolińskiego. Ze sprintu przeskoczyliśmy na długie dystanse 400 metrów stylem dowolny, a następnie 200 metrów stylem klasycznym- z udziałem Aleksandry Obajtek, która wywalczyła udział w finale B i Macieja Jachyma. Stres startowy towarzyszący zawodom tak wysokiej rangi, chwycił niektórych naszych zawodników w swoje szpony. Nie każdemu udało sie poprawić swoje czasy, jednak wszyscy walczyli do ostatnich metrów swoich startów.

Rekiny pomimo zmęczenia w ostatnim dniu zawodów zebrali swe wszystkie siły i pokazały że walczą do końca. Trzeci dzień zmagań zdominowały konkurencje 100 metrowe. Paweł Hyckowski w eliminacjach 100 metrów stylem grzbietowym ustanowił swój rekord życiowy i wywalczył udział w finale B. W konkurencji 100 metrów stylem klasycznym startowali: Aleksandra Obajtek i Maciej Jachym. Ostatnią konkurencją w której startowali nasi zawodnicy było 100 metrów stylem zmiennym. Starty Aleksandry Obajtek, Macieja Jachyma i Filipa Wolińskiego zaowocowały rekordami życiowymi oraz udziałem Oli w finale A.

Tegoroczne Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych wywołały zarówno wśród zawodników jak i u trenera oraz rodziców – wiernych kibiców- bardzo wiele emocji. Emocji dobrych – pomagających walczyć z rywalami oraz emocji złych -przeszkadzających w walce o najlepsze rezultaty. Zawodnicy przeżyli nowe doświadczenia, które nauczyły ich pokory oraz rozwagi w ich poczynaniach. Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych rezultatów i życzymy na Letnich Mistrzostwach worka medali. Gratulacje należą się również trenerom za ich trud w przygotowanie zawodników oraz podziękowanie rodzicom za wsparcie nie tylko psychiczne naszych młodych pływaków. Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za dostarczenie wspaniałych przeżyć podczas zawodów i czekamy na kolejne.

Osiągnięcia indywidualne:

Aleksandra Obajtek

 • 50 m dw – 28,24

 • 50 m kl – 35,16 eliminacje

 • 50 m kl – 35,54 finał

 • 100 m kl – 1:16,98

 • 200 m kl – 2:44,84

 • 100 m zm – 1:09,12 eliminacje

 • 100 m zm – 1:08,76 finał

Paweł Hyckowski

 • 50 m dw – 27,22

 • 100 m gr – 1:03,57 eliminacje

 • 100 m gr – 1:04,57 finał

 • 200 m gr – 2:23,31

Maciej Jachym

 • 50 m kl – 35,14

 • 100 m kl – 1:16,91

 • 200 m kl – 2:42,44

 • 100 m zm – 1:08,91

 • 400 m zm – 5:11,82 eliminacje

 • 400 m zm – 5:14,31 finał

Filip Woliński

 • 50 m dw – 29,00

 • 50 m gr – 33,63

 • 50 m mt – 31,64

 • 100 m zm – 1:12,82

opracowanie Katarzyna Grylewicz

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.