1.04.2017, II Ogólnopolskie Mistrzostwa Oławy w pływaniu – podsumowanie

Zawody w Prima Aprilis

01 kwietnia 2017 roku drużyna KS Rekin Świebodzice po raz pierwszy wybrała się na zawody do Oławy, gdzie rozgrywano II Ogólnopolskie Mistrzostwa Oławy w pływaniu. W zawodach uczestniczyło 336 zawodników z 30 klubów z Polski. Nasz klub reprezentowali: rocznik 2007 – Natasza Bylińska, Angelika Kurowska, Maja Sacher i Maja Wołoch, rocznik 2006 – Kamila Świdnicka, Jakub Gadacz, Filip Glejzer i Radosław Juś, rocznik 2005 – Emilia Cajzer, Nadia Dańczak, Nadia Sacher, Szymon Bak, Igor Orłowski i Antoni Tokarski, rocznik 2004 – Julia Chryplewicz, Maria Kutyło i Miłosz Kawalec, rocznik 2003 – Aleksandra Obajtek, Paweł Hyckowski, Maciej Jachym, Aleksander Szymankiewicz i Patryk Zdanowicz, rocznik 2002 – Zuzanna Grylewicz, Alicja Maziar, Hanna Zawadzka i Stanisław Tokarski, rocznik 2001 – Jakub Suława i Wojciech Surowiecki.

W pierwszym bloku zawodów pływacy rywalizowali w konkurencjach 50 metrowych. W tych sprinterskich konkurencjach nasi zawodnicy spisali się doskonale zdobywając w poszczególnych rocznikach mnóstwo medali. Złoto: Aleksandra Obajtek – 50 m grzbietem, Hanna Zawadzka – 50 m dowolnym, Filip Glejzer – 50 m grzbietem, Paweł Hyckowski – 50 m dowolnym i grzbietem, Maciej Jachym – 50 m klasycznym, Wojciech Surowiecki – 50 m motylkiem; srebro: Julia Chryplewicz – 50 m grzbietem, Alicja Maziar – 50 m grzbietem, Aleksandra Obajtek – 50 m dowolnym i motylkowym, Hanna Zawadzka – 50 m motylkiem, Filip Glejzer – 50 m dowolnym, Maciej Jachym – 50 m motylkiem, Radosław Juś – 50 m klasycznym, Igor Orłowski – 50 m dowolnym; brąz: Angelika Kurowska – 50 m dowolnym i grzbietem, Kamila Świdnicka – 50 m dowolnym, Jakub Suława – 50 m grzbietem, Wojciech Surowiecki – 50 m dowolnym, Stanisław Tokarski – 50 m dowolnym, Patryk Zdanowicz – 50 m dowolnym i motylkiem.

Pierwszą część zawodów zakończyły starty sztafet. Roczniki 2004 i starsi startowały w konkurencji 4 x 50 stylem dowolnym. Skład męski : Paweł Hyckowski, Stanisław Tokarski, Wojciech Surowiecki i Maciej Jachym zajął II miejsce. Roczniki 2005 i młodsi startowały w konkurencji 4 x 50 stylem zmiennym. Skład : Antoni Tokarski, Igor Orłowski, Szymon Bak i Filip Glejzer poszedł w ślady starszych kolegów i również zdobył srebro.

Po krótkiej przerwie na posiłek przystąpiono do rywalizacji w II bloku, podczas którego rozegrano konkurencje 100 metrowe. Tak jak do południa Rekiny walczyły z całych sił i ponownie dorzuciły do medalowego worka mnóstwo krążków. Złoto: Alicja Maziar – 100 m grzbietem, Aleksandra Obajtek – 100 m zmiennym, Hanna Zawadzka – 100 m motylkiem, Filip Glejzer – 100 m dowolnym i klasycznym, Paweł Hyckowski – 100 m dowolnym i grzbietem, Maciej Jachym – 100 m klasycznym i motylkiem, Stanisław Tokarski – 100 m grzbietem, Patryk Zdanowicz – 100 m zmiennym, srebro: Julia Chryplewicz – 100 m dowolnym i grzbietem, Zuzanna Grylewicz – 100 m zmiennym, Kamila Świdnicka – 100 m grzbietem i zmiennym, Hanna Zawadzka – 100 m dowolnym, Jakub Gadacz – 100 m zmiennym, Maciej Jachym – 100 m dowolnym, Igor Orłowski – 100 m klasycznym, Jakub Suława – 100 m grzbietem, Wojciech Surowiecki – 100 m dowolnym, Aleksander Szymankiewicz – 100 m motylkiem, Stanisław Tokarski – 100 m dowolnym; brąz: Emilia Cajzer – 100 m klasycznym, Julia Chryplewicz – 100 m zmiennym.

Zawody zakończono startami sztafet roczników 2005 i młodsi w konkurencji 4x 50 dowolnym.

Chłopcy w tym samym składzie co wcześniej po raz drugi wywalczyli srebro.

KS Rekin Świebodzice w sumie podczas tych zawodów zdobył 53 medale ( 18 złotych, 25 srebrnych i 10 brązowych) zajmując II miejsce w klasyfikacji medalowej. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika w danym roczniku pierwsze miejsca zajęli: Aleksandra Obajtek, Filip Glejzer i Paweł Hyckowski.

Były to bardzo udane zawody dla naszych zawodników. Oprócz zdobytych medali, Rekinki ustanowiły mnóstwo nowych rekordów życiowych. Gratulujemy wspaniałych startów i życzymy kolejnych sukcesów.

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.