22-23.04.2017, VI Międzynarodowy Miting Pływacki Oleśnica – podsumowanie

Rekiny nie zwalniają

22-23.04.2017 roku odbył się VI Międzynarodowy Miting Pływacki Oleśnica 2017. Wśród 26 klubów reprezentowanych przez 290 zawodników, nie zabrakło również przedstawicieli KS Rekin Świebodzice. Nasz Klub reprezentowało 6 zawodników: rocznik 2005 – Emilia Cajzer, Igor  Orłowski i Antoni Tokarski; rocznik 2004 – Julia Chryplewicz i Maria Kutyło,  rocznik 2002 – Stanisław Tokarski.

Podczas zawodów podziwialiśmy zmagania zawodników na dystansach  głównie 50 i 100 metrowych oraz 200 m stylem dowolnym i zmiennym.

Zawody rozpoczęły się dystansem 100 metrowym stylem zmiennym. W kolejnej konkurencji na starcie pokazali się sprinterzy stylu dowolnego na dystansie 50 m. W tej konkurencji wystartowali wszyscy nasi zawodnicy zdobywając 4 medale. Złoto – Maria Kutyło i Igor Orłowski, srebro – Emilia Cajzer i brąz – Julia Chryplewicz. Po kraulistach popłyneli żabkarze na dystansie 100 metrów, tutaj srebrny medal wywalczył dla nas Igor Orłowski. Kolejni na słupkach stanęli grzbieciści zaczynając od dystansu 50 metrowego. Medale wywalczyli: złotoJulia Chryplewicz, srebro –  Stanisław Tokarski, a brąz Maria Kutyło.

Starty indywidualne w pierwszego dnia zakończono konkurencją 200 metrów stylem dowolnym. Startowało tutaj czterech naszych reprezentantów, złoto wywalczyła Julia  Chryplewiczsrebro Maria Kutyło.

Drugiego dnia jako pierwsi  na słupkach startowych pojawili się zawodnicy rywalizujacy w konkurencji 100 m stylem dowolnym. Medal koloru złotego w tej konkurencji wywalczyła Julia Chryplewicz, srebrnego Igor Orłowski a brązowego Emilia Cajzer. Po kraulistach przyszedł czas na motylkarzy. Po startach na dystansie 50 m stylem motylkowym w naszym worku z medalami zanalazły się kolejne:  złoto – Igor Orłowski  oraz brąz – Emilia Cajzer.

Grzbieciści w drugim dniu popłynęli dystans 100 metrowy. Złoto dla klubu zdobyła Julia Chryplewicz, a brązowy krążek Maria Kutyło. Żabki tego dnia popłynęły dystans 50 metrowy. Igor Orłowski wypływał srebro, a Emilia Cajzer brąz.

Ostatnią konkurencją w której wzięli udział nasi zawodnicy było 200 m stylem zmiennym. Na podium staneła Maria Kutyło zdobywając brąz.

KS Rekin Świebodzice podczas zawodów Oleśnicy zdobył 20 medali: 7 złote, 6 srebrnych i 7 brązowych.  Kolejne zawody możemy zaliczyć do bardzo udanych. Gratulujemy sukcesów naszym zawodnikom i ich trenerom. Padło wiele nowych życiówek. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na kolejne zawody, szlifując formę na codziennych treningach.