19-20 maja 2017 r. Drużynowy Wielobój Pływacki 10 i 11 latków.

Drużynowy Wielobój 10 i 11 latków

•    W dniach 19-20 maja 2017 r. w Nowej Rudzie odbył się Drużynowy Wielobój Pływacki 10 i 11 latków. Na zawody w Nowej Rudzie zjechało 212 zawodników z 22 klubów z okręgu dolnośląskiego. Zawodnicy 10 letni pływali dystanse 50 metrowe i 100 metrów stylem zmiennym, natomiast 11 latkowie pływali dystanse 50, 100 i 200 metrowe. KS Rekin Świebodzice reprezentowali: 10 lat –Natasza Bylińska, Angelika Kurowska, Maja Sacher, Orlando Oranje i Wojciech Wilman; 11 lat – Kamila Świdnicka, Jakub Gadacz, Filip Glejzer i Radosław Juś.

Pierwszego dnia zmagań pływackich  11 latkowie wystartowali w konkurencjach: 50 metrów stylem motylkowym, 100 m stylem grzbietowym i 200 metrów stylem dowolnym. 10 latkowie: 50 metrów stylem dowolnym i klasycznym. Medale wywalczyli: Angelika Kurowskazłoto na 50 m dowolnym i srebro na 50 m klasykiem oraz Filip Glejzerzłoto na 50 m motylkowym i brąz na 100 m grzbietem.

Drugiego dnia 10 latkowie płynęli: 50 metrów stylem grzbietowym oraz 100 metrów stylem zmiennym, a 11 latkowie 100 metrów stylem i dowolnym oraz 200 metrów stylem zmiennym. W drugim dniu zdobyliśmy 3 medale. Angelika Kurowskasrebro na 50 m grzbietem oraz Filip Glejzersrebro na 200 m zmiennym i brąz na 100 m dowolnym.

W sumie KS Rekin Świebodzice zdobył 7 medali (2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe ) co pozwoliło zająć IV miejsce w rankingu medalowym. Angelika Kurowska w zestawieniu na najlepszą zawodniczę w kategorii 10 lat zajęła III miejsce.

Zawody można zaliczyć do bardzo udanych. Pomimo niewielu zdobytych medali, nasi zawodnicy niemal w 100% ustanowili swoje nowe rekordy życiowe. Ciężka praca przyniosła bardzo dobre wyniki. Gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych udanych startów.