podsumowanie MISTRZOSTWA ŚWIATA MASTERS, Węgry

Mastersi ponownie pokazali „klasę”

W stolicy Węgier Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata Masters w pływaniu. Zawody rozgrywano w dniach 14-20 sierpnia 2017r. Na obiektach pływackich Budapesztu zjawiło się ponad tysiąc najlepszych zawodników Masters z całego świata. Na tej najważniejszej imprezie pływackiej kategorii Masters nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników z Klubu Sportowego „Rekin” Świebodzice. Swoje umiejętności pływackie zaprezentowało dwóch naszych przedstawicieli : Veronica Campbell-Żemier oraz Karol Żemier. Każdy z Rekinów wystartował w czterech konkurencjach. Karol Żemier rozpoczął zmagania od dystansu 200m stylem grzbietowym. Po rewelacyjnej walce – Karol na półmetku był na pierwszym miejscu – nasz zawodnik zakończył konkurencję na IV miejscu. W pozostałych swych startach Karol Żemier zaprezentował się równie doskonale i Mistrzostwa Świata Masters zamknął za każdym razem w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników świata w swojej kategorii wiekowej. Równie fantastycznie popłynęła Veronica Campbell-Żemier, która swoje zmagania na dystansie 50 m stylem klasycznym zakończyła na VIII miejscu światowego czempionatu w swojej kategorii wiekowej. Świebodzickie Rekiny swoją postawą i doskonałą formą nie tylko rozsławiły Polskę ale również nasze miasto.

Gratulujemy wspaniałych startów i trzymajcie tak dalej. Nasza młodzież ma z kogo brać przykład.

Osiągnięcia indywidualne:

Veronica Campbell-Żemier

– 50 m kl – 36,49  –  VIII m

– 100 m kl – 1:21,71  –  XII m

– 50 m dw – 29,50  –  XXX m

– 100 m dw – 1:03,71  –  XIV m

Karol Żemier

– 50 m gr – 28,76  –  VI m

– 100 m gr – 1:02,92  –  VIII m

– 200 m gr – 2:20,05  –  IV m

– 200 m zm – 2:20,60  –  IX m

opracowała Katarzyna Grylewicz

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.