17-19.11, Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters – podsumowanie

Mastersi zaczynają sezon.

W Gliwicach w dniach 17-19.11.2017 roku odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters. W zawodach uczestniczyło aż 554 zawodników z 98  klubów z całej Polski. Choć były to Mistrzostwa Polski, to nie zabrakło na nich zawodników z innych państw europejskich. Na startach pojawiła się elita pływackiego świata w kategorii masters. Na zawodach wystartowali również reprezentanci z KS Rekin Świebodzice. Sekcja Masters zaprezentowała się w składzie: Veronica Campbell-Żemier, Aleksandra Hebel, Karolina Jahnz, Marek Stuczyński, Alfred Żemier, Filip Żemier i Karol Żemier. Podczas trzydniowych zawodów rozegrano konkurencje zarówno na dystansach sprinterskich, jak i średnich oraz długich. Zawodnicy KS Rekin Świebodzice walcząc z najlepszymi zdobyli 25 medali : 10 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych, co dało klubowi bardzo wysokie  XII miejsce w klasyfikacji medalowej .

Już pierwszego dnia zawodów nasi zawodnicy zdobyli w swoich kategoriach medale :Karolina Jahnz zdobyła srebrny krążek na dystansie 800 m stylem dowolnym, a Marek Stuczyński brązowy medal w konkurencji sprinterskiej 50 m stylem dowolnym. W pierwszym dniu zawodów wystartowała również nasza sztafeta w składzie: Karol Żemier, Marek Stuczyński, Aleksandra Hebel i Veronica Campbell-Żemier, w konkurencji 4×50 dowolny mix. Po pasjonującej walce nasza drużyna zajęła trzecie miejsce zgarniając brązowe krążki.

Drugi dzień pływackiej rywalizacji na pływalni w Gliwicach zaowocował tytułami Mistrzowskimi oraz wieloma medalami zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych. Cztery razy tytuł mistrzowski – złoty medal zdobył w tym dniu Karol Żemier Indywidualny tytuł mistrzowski wywalczyła również Karolina Jahnz w konkurencji 200 m stylem motylkowym. W sumie 7  krążków w kolorze srebra wywalczyli : Karolina Jahnz – trzy srebra w konkurencjach – 200 m stylem klasycznym i dowolnym oraz 400 m zmiennym,  Aleksandra Hebel – w konkurencji 100 m stylem dowolnym, Veronica Campbell-Żemier – w konkurencji 100 m klasykiem, Marek Stuczyński w konkurencji 100 m klasykiem oraz Alfred Żemier  na dystansie 100 m stylem grzbietowym. Brąz na swoje konto zapisali:  Marek Stuczyński na 100 m dowolnym oraz Alfred Żemier na 50m stylem motylkowym.

Drugiego dnia wystartowała również nasza męska sztafeta w składzie: Karol Żemier, Alfred Żemier, Marek Stuczyński i Filip Żemier, w dwóch konkurencjach 4×50 dowolnym i 4×50 zmiennym. Zacięta walka do ostatnich metrów w obydwu przypadkach dała pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski.

Ostatni dzień zawodów w Gliwicach zakończył się dla naszych zawodników trzema tytułami mistrzowskimi. Złote krążki dorzucili do worka medalowego : Veronica Campbell-Żemier w konkurencji 50 m stylem klasycznym, Karol Żemier w konkurencji 100 m motylkiem oraz Marek Stuczyński na 50 m klasykiem. Srebro i brąz wywalczyła Karolina Jahnz na 400 m stylem dowolnym oraz na 200 m stylem grzbietowym, natomiast Alfred Żemier wpływał w konkurencji 100 m stylem motylkowym medal brązowy.

Trzeciego dnia zmagań mastersów mogliśmy podziwiać rywalizację sztafet mieszanych w konkurencji 4×50 zmiennym. Nasz skład sztafetowy z pierwszego dnia zakończył rywalizację tuż za podium na czwartym miejscu.

Gratulujemy naszym Mastersom wspaniałej formy i życzymy dalszych sukcesów. Nasi doświadczeni już pływacy pokazali, że są wielcy. Trzymamy kciuki za kolejne starty.