9-10.02, PUCHAR WÓJTA GMINY OSIECZNICA – podsumowanie

Starty w Osiecznicy

W ostatni weekend 09-10 lutego 2018r. startowali nasi młodsi pływacy. W Osiecznicy już po raz piąty odbyły się Zawody Pływackie O Puchar Wójta Gminy Osiecznica. KS Rekin Świebodzice reprezentowała 3 osobowa drużyna : rocznik 2007 – Angelika Kurowska i Oskar Polański oraz z rocznika 2005 – Olaf Polański. Pomimo męczących treningów na wyjeździe nasi zawodnicy spisali się fantastycznie ustanawiając nowe rekordy życiowe oraz zdobywając medale.

Rywalizacja w której uczestniczyły Rekiny odbywała się na dystansach sprinterskich 50 i 100 metrowych. Największą progresję czasową zaliczył Oskar Polański, który w swoich czterech startach zaliczył same życiówki i zdobył cztery medale – dwa złota na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym i motylkowym oraz dwa brązy w konkurencjach 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem zmiennym. Medal dla klubu zdobyła również Angelika Kurowska startująca tylko w dwóch konkurencjach – brąz na 50 m stylem dowolnym . Cztery starty zaliczył również Olaf Polański, który na swoim koncie zgromadził trzy życiówki. W klasyfikacji generalnej poszczególnych kategorii wiekowych Oskar zajął II miejsce, a Angelika V.

W sumie nasze trio zdobyło 5 medali – 2 złota i 3 brązy. Gratulujemy naszym pływakom sukcesów. Wytrwałość, zdyscyplinowanie i ciężka praca podczas treningów, jak widać dają piękne efekty.