Puchar Burmistrza Lubania 2018 – podsumowanie

 Zawody w Lubaniu 

16 i 17 marca 2018 w Lubaniu odbyły się XI zawody o Puchar Burmistrza Lubania. Po raz pierwszy na tę imprezę wyjechała drużyna KS Rekin Świebodzice. Pierwszego dnia rywalizowały ze sobą dzieci w wieku do 12 lat, natomiast w sobotę na słupkach startowych stanęli zawodnicy 13 letni i starsi. Nasz klub reprezentowała bardzo liczna drużyna 25 zawodników głównie      z kategorii młodszych : rocznik 2010 – Maja Michaliszyn, rocznik 2009 – Anika Kudarewska, Hanna Wajsberg i Tomasz Maziar, rocznik 2008 – Amelia Andrzejewska, Aurelia Świdurska, Mateusz Gorczyca i Kamil Maziar, rocznik 2007 – Natasza Bylińska, Angelika Kurowska, Orlando Oranje i Oskar Polański, rocznik 2006 – Kamila Świdnicka, Jakub Gadacz, Filip Glejzer  i Radosław Juś, rocznik 2005 – Emilia Cajzer, Bak Szymon, Mateusz Karniszewski, Igor Orłowski i Olaf Polański, rocznik 2004 – Maria Kutyło, Gracjan Giezek i Miłosz Kawalec oraz rocznik 2002 – Alicja Maziar.

Pierwszego dnia zawodnicy 8 lat i młodsi rywalizowali na dystansach 25 metrowych w stylu dowolnym i grzbietowym. Nasza jedyna zawodniczka w tej kategorii Maja Michaliszyn wywalczyła 2 srebrne medale. Po maluchach na starcie stanęli pływacy 9-12 lat w konkurencjach 50 metrowych w każdym stylu oraz na dystansie 100 metrów stylem zmiennym. Dorobek medalowy w tych konkurencjach to 12 krążków (3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych). Angelika Kurowska – dwa złota i srebro, Radosław Juś – jedno złoto, Filip Glejzer – dwa srebra i brąz, Kamila Świdnicka – jedno srebro i dwa brązy oraz Oskar Polański – dwa brązy. Piątkową rywalizację zakończył start sztafet 4×50 stylem zmiennym mieszane. Nasza sztafeta w składzie : Kamila Świdnicka, Angelika Kurowska, filip Glejzer i Oskar Polański wywalczyła II miejsce zgarniając srebrne krążki.

W sobotę podczas rywalizacji starszych zawodników (13 lat i starsi) KS Rekin Świebodzice zgromadził na swym koncie 4 medale – jedno srebro i trzy brązy. Alicja Maziar – srebro i brąz, Maria Kutyło – brąz i Igor Orłowski – brąz.

W sumie podczas zawodów w Lubaniu KS Rekin Świebodzice wywalczył 19 medali – 3 złote, 8 srebrnych i 8 brązowych. Zawodnicy ustanowili mnóstwo nowych życiówek. Gratulujemy wspaniałej postawy i świetnych wyników uzyskanych szczególnie przez naszych młodszych pływaków. Życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.