Podsumowanie 2020 roku

Zakończyliśmy STARY 2020 i zaczynamy NOWY 2021 ROK Mimo niespodziewanych kłopotów związanych z rozszerzającą się pandemią koronawirusa, która storpedowała plany i wymagała co rusz wprowadzania pewnych korekt, udało się dobrnąć do finiszu sezonu 2020! Na starcie Zarząd Klubu Sportowego Rekin Świebodzice chciałby podziękować wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za trud włożony w codzienne treningi i udział w zawodach, wszystkim trenerom za ciężką pracę, Klubowi Kibica, rodzicom naszych sportowców za wsparcie, wszystkim sympatykom klubu, partnerom i sponsorom bez pomocy których udział we wszelkich zajęciach byłby po prostu niemożliwy! Pandemia koronawirusa nie storpedowała jednak większości naszych działań. Ze względu na obostrzenia podczas pierwszej fali zastępowaliśmy tradycyjne zajęcia na basenie i szukaliśmy nowych rozwiązań. Ćwiczyliśmy w formie zdalnej, a nasi pływacy chętnie przesyłali nam próbki swoich możliwości. Do tego doszły zajęcia w terenie – bieganie i jazda na rowerze. W ciągu całego roku startowaliśmy w różnego rodzaju zawodach, począwszy od tych nieco mniejszych przeznaczonych dla młodszych pływaków, poprzez Zimowe Mistrzostwa Okręgu w Nowej Rudzie, a kończąc na startach w Mistrzostwach Polski. Rok 2020 to tradycyjnie udział w obozach letnim i zimowym oraz nasze Mikołajkowe Zawody Pływackie. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała nam w zasadzie jeden nasz duży i sztandarowy projekt, czyli rozgrywane u nas w Świebodzicach Ogólnopolskie Zawody w Sprincie o Puchar Klubu Kibica Rekina Świebodzice. Rok 2020 był wyjątkowy, a wszystko za sprawą obchodzonego jubileuszu 15-lecia działalności naszego klubu. Rocznica była idealna, by przygotować coś na prawdę wielkiego i ta sztuka się udała dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Świebodzicach (to był dla nas najpiękniejszy prezent). Nasze miasto znalazło się na drodze programu Otylia Swim Tour, której twarzą jest oczywiście nasza znakomita pływaczka, Otylia Jędrzejczak. W swojej karierze sięgnęła po złoto olimpijskie i triumfy w mistrzostwach świata oraz Europy, a teraz dzieli się swoją wiedzą z młodymi adeptami sportu. Mistrzyni odwiedziła Świebodzice w niedzielę, 13 września, a w warsztatach wzięła udział 60-osobowa grupa pływaków Rekina, a także ich rodzice. To był wyczerpujący dzień. W trakcie ośmiogodzinnych warsztatów był czas na zajęcia w basenie, zajęcia suche w hali sportowej, jak również spotkania z psychologiem sportu, dietetykiem i samą Otylią Jędrzejczak, która chętnie odpowiadała na pytania i dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem. W zajęciach z dietetykiem i psychologiem wziąć udział mogli również rodzice naszych pływaków, którzy z pewnością wynieśli z tych spotkań sporą dawkę wiedzy. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za wsparcie, pracujemy dalej, ciężko szlifujemy formę, przygotowując się do nowego sezonu 2021. Na tapecie już jest planowany na termin od 9 do 16 stycznia obóz zimowy w Wałczu. Do zobaczenia na pływalni REKINY!!!

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.