X MISTRZOSTWA ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO W LEGNICY – podsumowanie

W ubiegłą sobotę tj. 26 października odbyły się X Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego. Zawody odbyły się na pływalni „Delfinek” w Legnicy. W zawodach wystartowało 310 zawodników z 19 klubów pływackich. Zawody stały na wysokim poziomie organizacyjnym jak i sportowym. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 50, 100, 200 metrowych. Nasz Klub reprezentowało 26 zawodników.

Emila Cajzer, Gracjan Giezek, Julia Chryplewicz, Michał Pietrzak, Filip Woliński, Maciej Jachym, Aleksandra Obajtek, Hanna Zawadzka, Alicja Maziar, Zuzanna Grylewicz, Marcelina Glejzer, Karolina Schabowicz, Miłosz Knihnicki, Michał Matusewicz, Mikołaj Matusewicz, Stanisław Tokarski, Andrzej Damsz, Jakub Suława, Kacper Chryplewicz, Igor Rytter, Zuzanna Bogdańska, Vanessa Popiel, Martyna Borczyk, Kornelia Strzępek, Sebastian Słomiński, Amadeusz Kołaczek,

Zawodnicy spisali się doskonale. Uzyskane wyniki są równe lub lepsze w porównaniu do wcześniejszych uzyskanych np. w Katowicach 12.10. 

Zawodnicy stawali na podium 40 razy w konkurencjach indywidualnych. Dorobek medalowy 18 złotych, 13 srebrnych i 8 brązowych uplasował nasza drużynę na 1 miejscu w klasyfikacji medalowej. Ponadto Filip Woliński, Michał Matusewicz, Aleksandra Obajtek zdobyli statuetkę najlepszego zawodnika. W klasyfikacji na najlepszego zawodnika na drugich miejscach sklasyfikowano także Macieja Jachyma, Miłosza Knihnickiego, Hannę Zawadzką. Gratulujemy

ranking medalowy

Zapraszamy do galerii zdjęć z zawodów. 

 

 

Napisz odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby napisać komentarz.