24-25.04.2015, PRACOWITY WEEKEND ZAWODNIKÓW KS REKIN ŚWIEBODZICE ,

Zawody w Rawiczu i Legnicy

25 kwietnia 2015r. odbyły się zawody pływackie o Puchar Burmistrza Gminy Rawicz. W zawodach wzięło udział ok 230 zawodników z 13 klubów.

KS Rekin Świebodzice wystartował w składzie: rocznik 2004 – Maria Kutyło i Gracjan Giezek, rocznik 2003 – Aleksandra Obajtek, Paweł Hyckowski, Maciej Jachym i Filip Woliński oraz rocznik 2002 – Zuzanna Grylewicz, Marta Proce, Hania Zawadzka i Miłosz Knihnicki.

Zawodnicy rywalizację rozpoczęli od 50 metrów stylem motylkowym, gdzie nasz klub reprezentowali: Marysia Kutyło, Gracjan Giezek – II miejsce i Filip Woliński – I miejsce. W drugiej konkurencji 50 metrowej stylem grzbietowym również mieliśmy 3 swoich pływaków: Zuzia Grylewicz – życiówka, Marta Proce oraz Paweł Hyckowski, który w pięknym stylu wywalczył złoty krążek. Po 50 przyszła kolej na dystanse 100 metrowe. Pierwsza 100 to styl klasyczny. W tej konkurencji mieliśmy dwie żabki: Ola Obajtek – I miejsce i Miłosz Knihnicki – II miejsce. Po klasyku przyszła kolej na dowolny. Tutaj mieliśmy aż ośmiu pływaków. Dziewczynki : najmłodsza Marysia Kutyło wywalczyła srebro, Zuzia Grylewicz, oraz Ola Obajtek  i Hania Zawadzka, które wywalczyły najcenniejsze krążki – złote. Chłopcy: Gracjan Giezek, Maciej Jachym, Miłosz Knihnicki i Paweł Hyckowski dzielnie starali się dorównać naszym dziewczynkom, i choć medal wywalczył tylko Paweł – złoto, to Miłosz otarł się o podium, a Maciek ustanowił piękną życiówkę. Indywidualne zmagania I bloku zawodów zakończyło 200 metrów stylem zmiennym. Reprezentowali nas : Marta Proce – życiówka, Hania Zawadzka – I miejsce, Maciej Jachym oraz Filip Woliński, który zrobił życiówkę i zdobył I miejsce.

I blok , niemal jak w większości zawodów zakończyły starty sztafetowe – 4×50 m stylem zmiennym. Nasze Rekinki zaprezentowały się w składach: dziewczęta – Marta Proce (grzbiet), Ola Obajtek (klasyk), Hania Zawadzka (motyl) i Zuzia Grylewicz (dowolny); chłopcy – Paweł Hyckowski (grzbiet), Maciej Jachym (klasyk), Gracjan Giezek (motyl) i Filip Woliński (dowolny). Obie nasze drużyny po zaciętej i pasjonującej walce oraz przy olbrzymim dopingu rodziców z Klubu Kibica wywalczyły: dziewczynki z czasem 2:23,65 – srebro a chłopcy z czasem 2:23,42 – złoto.

Po przerwie na posiłek regeneracyjny rozpoczął się II blok zawodów dystansem 50 metrowym w stylu klasycznym. Do walki z przeciwnikami stanęła tylko jedna nasza zawodniczka Ola Obajtek, która wywalczyła najcenniejszy krążek – złoty. Kolejny już dzisiaj sprinterski dystans 50 m stylem dowolnym, tak jak na 100 m mieliśmy tutaj liczną reprezentację. Dziewczynki: Marysia Kutyło – III miejsce, Zuzia Grylewicz, Marta Proce (życiówka), Ola Obajtek – II miejsce i Hania Zawadzka – I miejsce. Chłopcy tym razem dorównali osiągnięciom dziewczynek i również zebrali trzy medale startując w składzie: Gracjan Giezek, Maciej Jachym, Miłosz Knihnicki – III miejsce (życiówka), Paweł Hyckowski – II miejsce i Filip Woliński – I miejsce. Pierwszy dystans 100 metrowy II bloku to motyl, gdzie do rywalizacji stanął tylko Filip Woliński zdobywając złoto.

W kolejnym dystansie 100 m stylem grzbietowym KS Rekin wystąpił w składzie: Zuzia Grylewicz – życiówka, Marta Proce, Maciej Jachym – II miejsce i Paweł Hyckowski – I miejsce. Ostatnia już konkurencja indywidualna zawodów w Rawiczu – 100 m stylem zmiennym, wymagająca od zawodników dobrego pływania każdym stylem. Wśród dziewczynek wystartowały: Marysia Kutyło – życiówka i II miejsce oraz Hania Zawadzka – II miejsce. Chłopcy : Gracjan Giezek i Miłosz Knihnicki – II miejsce.

Zmagania zawodów o Puchar Burmistrza Gminy Rawicz zakończyła rywalizacja sztafet 4×50 m stylem dowolnym. Nasze drużyny wystąpiły w takim samym składzie jak  w I bloku. Jak zawsze dopisał wspaniały doping rodziców. Dziewczynki z czasem 2:09,53 wywalczyły srebro, a chłopcy z czasem 2:09,43 – złoto.

KS Rekin podczas zawodów w Rawiczu zdobył 28 medali: 15 złotych, 11 srebrnych i 2 brązowe. Na ręce naszych zawodników trafiły nagrody dla „najlepszego zawodnika” w klasyfikacji generalnej: Ola Obajtek, Hania Zawadzka i Filip Woliński – zdobyli I miejsce, Paweł Hyckowski – II miejsce oraz Marysia Kutyło i Miłosz Knihnicki – III miejsce.

W sobotę odbyły się również zawody w Legnicy „ V Puchar Prezesa DOZP”, gdzie wystartowało ok. 260 zawodników z 20 klubów. KS Rekin reprezentowała jedna zawodniczka Alicja Maziar z rocznika 2002 dzielnie walcząca z rywalkami na dystansach 100 metrowych stylem dowolnym i grzbietowym oraz na dystansie 200 m stylem dowolnym.

Starty KS Rekin w Jeleniej Górze oraz w Bielawie

25-26 kwietnia 2015 to były bardzo pracowite dni dla zawodników KS Rekin Świebodzice. Oprócz startów w Rawiczu i  w Legnicy nasi pływacy wystartowali również w XV Otwartych Zawodach Pływackich o puchar Prezydenta Miasta Jeleniej Góry oraz grupa masters wystartowała w XII Międzynarodowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Pływaniu Masters w Bielawie.

W Jeleniej Górze oprócz zawodników z grupy wyczynowej wystartowali również nasi adepci pływania z grupy sportowej oraz doskonalenia. Nasz klub reprezentowali: rocznik 2008 –Suława Hanna, rocznik 2007 – Bylińska Natasza, Błaszczyk Kornelia, Kutyło Igor i Oranje Orlando, rocznik 2006 – Ratajczak Julia, Świdnicka Kamila, Wiktorowicz Julia, Gadacz Jakub, Glejzer Filip, Pietrzak Paweł, Walendowski Przemysław, rocznik 2005 – Cajzer Emilia, Dańczak Nadia, Bak Szymon, Karniszewski Mateusz, Orłowski Igor, Tokarski Antoni, rocznik 2004 – Kotwica Kornelia, Biełous Mateusz, Bronicki Maciej, rocznik 2003 – Skrzęta Weronika, Świdurska Paulina, Kołaczek Tymoteusz i Żebryk Jakub, rocznik 2002 – Glejzer Marcelina i Tokarski Stanisław, rocznik 2001 – Kuzera Przemysław, rocznik 2000 – Borczyk Martyna, Popiel Vanessa, Kołaczek Amadeusz i Słonimski Sebastian oraz Ołdak Jakub z rocznika 1999.

W zawodach wzięło udział 289 zawodników z 25 klubów. Naszym reprezentantom udało się wywalczyć 9 medali: 4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.