podsumowanie – IV Międzynarodowy Miting Pływacki Oleśnica 2015-04-18/19

IV Międzynarodowy Miting Pływacki Oleśnica 2015

W dniach 18-19 kwietnia 2015 odbył się IV Międzynarodowy Miting Pływacki Oleśnica 2015 z udziałem 39 klubów z Polski i zagranicy. W zawodach wzięło udział ok. 360 zawodników.

KS Rekin Świebodzice wyjechał na zawody w składzie: 2006 – Filip Glejzer, 2005 – Emilia Cajzer i Gracjan Giezek, 2004 – Julia Chryplewicz i Maria Kutyło, 2003 – Aleksandra Obajtek, Paweł Hyckowski, Tymoteusz Kołaczek i Filip Woliński, 2002 – Marcelina Glejzer, Oliwia Lewicka, Andrzej Damsz, Miłosz Knihnicki i Stanisław Tokarski, 2001 – Kacper Chryplewicz, Jakub Suława i Wojciech Surowiecki, 2000 – Martyna Borczyk, Amadeusz Kołaczek i Sebastian Słomiński.

Zawodnicy rywalizację sportową rozpoczęli od 100 m stylem zmiennym. Nasza najmłodsza zawodniczka w tej konkurencji  Emilka Cajzer zajęła II miejsce w swej kategorii, natomiast najstarsza Martyna Borczyk – I miejsce. Wśród chłopców najlepiej wypadł Filip Woliński również zdobywając I miejsce. Kolejna konkurencja i kolejne sukcesy. Tym razem to 50 m stylem dowolnym. Ponownie Emilka Cajzer wywalczyła medal – brąz, jej koleżanka Aleksandra Obajtek stanęła na najwyższym podium zdobywając złoto. Chłopcy wywalczyli dla klubu trzy medale. Miłosz Knihnicki i Paweł Hyckowski – brąz a Filip Woliński – srebro. W konkurencji 100 m stylem klasycznym nasi żabkarze wywalczyli trzy medale. Aleksandra Obajtek zajęła I miejsce, a Martyna Borczyk – III miejsce – obie dziewczynki  po raz drugi w dniu dzisiejszym stanęły na podium. Andrzej Damsz zajął II miejsce. W kolejnej konkurencji, którą było 50 m stylem grzbietowym nasze młode zawodniczki Julia Chryplewicz i Marysia Kutyło sprawiły nam wielką niespodziankę i z jednakowym czasem znalazły się na drugim stopniu podium zgarniając dla klubu podwójne srebro. Paweł Hyckowski na tym dystansie wywalczył dla nas złoto.

Popołudniowy blok w sobotę rozpoczął się motylkiem na dystansie 100 m. Po pięknej rywalizacji nasi reprezentanci wywalczyli : Martyna Borczyk i Filip Woliński – złoto, a Sebastian Słomiński – srebro. Pierwszy długi dystans 200 m stylem dowolnym również zaowocował medalami. Aleksandra Obajtek zdobyła II miejsce a Paweł Hyckowski I miejsce.

Niedzielne starty rozpoczęto od 100 m stylem dowolnym Wśród dziewcząt medale zdobyły: Emilka Cajzer złoto i Aleksandra Obajtek srebro. Chłopcy nie chcąc być gorszymi od dziewczynek również zdobyli złoto i srebro: Paweł Hyckowski – I miejsce i Filip Woliński – II miejsce. W niedzielnych zmaganiach mieliśmy powtórkę rywalizacji sobotniej w postaci medali w każdej konkurencji. Nasi zawodnicy nie zawiedli ani razu. Żabkarze rywalizując dzisiaj na dystansie 50 m zdobyli : złoto – Aleksandra Obajtek, srebro – Emilka Cajzer i brąz – Filip Glejzer i Andrzej Damsz. W sprincie stylem motylkowym zdobyliśmy dwa trofea : Emilia Cajzer – brąz i Filip Woliński złoto. W konkurencji 100 m stylem grzbietowym dziewczynkom nie udało się wywalczyć medalu, choć były bardzo blisko, prawie ocierając się o podium, natomiast chłopcy wywalczyli : Paweł Hyckowski – złoto  i Sebastian Słomiński – brąz. Ostatnią konkurencją indywidualnych zmagań zawodów było 200 m stylem zmiennym. Aleksandra Obajtek i Sebastian Słomiński  zdobyli  III miejsce, a Martyna Borczyk II miejsce.

Zawody zakończyła rywalizacja sztafet. W kategorii 14-15 lat nasza sztafeta zajęła V miejsce a w kategorii 12-13 lat nasze sztafety wywalczyły IV i X miejsce.

Zawody zakończyliśmy dorobkiem 34 medali: 13 złotych, 11 srebrnych i 10 brązowych. Możemy je więc zaliczyć do bardzo udanych. Nasi zawodnicy osiągnęli wiele życiówek. Wierzymy, że dalsze ciężkie treningi przyniosą kolejne sukcesy i medale dla naszych zawodników. Dziękujemy im za zaangażowanie w rywalizację. Podziękowania składamy również trenerom oraz rodzicom dzielnie dopingującym naszym „rekinkom”. Do zobaczenia na kolejnym mitingu.